CHP'de Genel Başkanlık için 1 koltuk 3 aday var

CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı Muharrem İnce ve Umut Oran'ın ardından Mustafa Balbay'da rakip olarak çıktı. Balbay, genel başkanlığına adaylığını açıklamayla duyurdu.

CHP'de Genel Başkanlık için 1 koltuk 3 aday var

1 Kasım seçimlerindeki oy oranı nedeniyle eleştirilen CHP yönetimine alternatif isimler çıkmaya devam ediyor. Daha önce adaylığını açıklayan Muharrem İnce ve Umut Oran'ın ardından bu kez Mustafa Balbay adaylığını açıkladı. 

Milletvekili kayıt işlemleri için TBMM'ye gelen İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP'nin kurultay sürecini hatırlatarak, "Partimizi daha ileri götürebileceğimize ve 2019'daki üç seçimde birden partimizin başarılı olması için yeni bir yön, yöntem ve yönetim gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda partimizin olağan kurultayında genel başkanlığa hazırım" diye konuştu.

CHP'YE VEFA BORÇULUYUM
Siyasette vefa borcunun önemli olduğunun altını çizen Balbay, "Ben özellikle demir parmaklıkların ardında bizim için mücadele eden, Silivri önünde bizim için gaz yiyen ve beni siyasete taşıyan CHP'ye vefa borçluyum. Ben bu borcumu kenara çekilerek ödeyemem, düz milletvekilliği yaparak da tam ödeyemem. Ben bu borcumu CHP'yi iktidara taşıyarak ödeyebilirim" ifadelerini kullandı.

CHP'nin olağanüstü kurultay toplanması için imza vermeyeceğini de belirten Mustafa Balbay, CHP'nin kendi içinde tartışmalar yaşayan bir parti görüntüsünden uzak durması gerektiğini ve her şeyin olağan süreci içinde gerçekleşmesinin daha sağlıklı olacağını anımsattı. 

CHP'de eski İstanbul Milletvekili Umut Oran ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise resmen açıklamasa da olağanüstü kurultay çağrısı yaparak adaylığa yeşil ışık yakmıştı.

Yazar: Haberci
Mustafa Balbay adaylık chp genel başkan adayları kimler chp
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.