Betboo yeni giriş

Yarım asırlık cami elektrik kontağından çıkan yangınla küle döndü

Sakarya'da yarım asır önce yapılan cami, elektrik kontağındaki kısa devre sonucu alev alarak yandı. Dev alevlere, itfaiye ekipleri müdahale etmekte güçlük çekti. Caminin içi ve dışı tamamen yanarak adeta küle döndü.

Yarım asırlık cami elektrik kontağından çıkan yangınla küle döndü

Sakarya'nın Sapanca İlçesi'nde 50 yıllık Yüzevler Camii elektrik kontağı sonucu yandı. 2 saatlik çalışmayla söndürülebilen caminin içerisindeki fayans ve seramiklerin bile yandığı görüldü. Sapanca Göl Mahallesi Nergiz Sokak'ta bulunan Yüzevler Camii'nde sabaha karşı yangın çıktı. Camiden yükselen dumanları gören bir kişi itfaiyeye haber verdi. Elektrik kontağı sonucu çıktığı tahmin edilen yangında alevler caminin çatısından yükseldi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sapanca İtfaiye Grup Amirliği yangına müdahale ederken, bir süre sonra Dörtyol Mevkii'ndeki itfaiye ekibi de takviye olarak geldi. Elektrik dağıtım ve doğalgaz dağıtım firmaları caminin elektrik ve doğalgaz bağlantılarını kesti. Yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürülürken, cami ibadet yapılamaz hale geldi. 

KAYMAKAM DA OLAY YERİNE GELDİ
Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ve İlçe Müftüsü Orhan Örnek söndürme çalışmalarını izledi. Yetkililer, ekiplerinin yangını söndürmesi ardından caminin içerisinde incelemelerde bulundu. Kaymakam Süleyman Yıldırım caminin 50 yıl önce yapıldığını belirterek, "İlk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığı anlaşılmakta. Ekipler zamanında müdahale etti. Devlet ve vatandaş işbirliği ile camiyi onararak eski haline getireceğiz" dedi. Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise, "Camiyi kısa sürede eski haline getirerek tekrar ibadete açacağız. Mahalle sakinlerimize geçmiş olsun" diye konuştu.

Yazar: Haberci
sakarya yanan cami yüzevler camisi yandı yanan camii sapanca
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş