Betboo yeni giriş

Mevsimlik çiçeklerin ücreti ne kadar tutuyor?

Belediyelerin baharın gelmesiyle birlikte, 'şehri güzelleştirmek' adına diktiği ve en fazla 2 ay kalabilen çiçeklere ödenen ücretler merak konusu oldu. Öyle ki, milyonlarca çiçek dikiliyor ve bir daha ki yıl tekrar bu döngü başlıyor.

Mevsimlik çiçeklerin ücreti ne kadar tutuyor?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çiçek dikimleri sayesinde, Malatya’nın dörtbir yanı çiçeğe büründü. İlkbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte yeşillendirme ve fidan dikim çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Malatya’yı rengârenk çiçeklerle donattı.

140 BİN LALE 
Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilkbahar dönemi çiçeklendirme çalışması kapsamında Malatya geneline 140 bin adet lale soğanı dikimi gerçekleştirdi. Başta Sümerpark ve Hürriyet Parkı olmak üzere, Kernek parkı, Turgut Özal Tabiat Parkı, Sanat Sokağı ve çevreyolu orta refüjlerine dikilen laleler, çevreye güzel bir görünüm verirken, vatandaşların da büyük beğenisini kazandı.

1 MİLYONU AŞKIN MEVSİMLİK ÇİÇEK
Lale soğanı dikiminin yanı sıra görsel güzelliği bulunan diğer mevsimsel çiçekleri de diken Büyükşehir Belediyesi, bu dönemde 1 milyonu aşkın çiçek dikecek. Dikim çalışmaları devam eden 1 milyon adet Petunya, Begonya, Sardunya, Vinka ve Kadife türü mevsimsel çiçeklerin şehir genelindeki park, yeşil alan ve refüjlere dikileceği kaydedildi.

Belediyelerin bu çiçeklendirme çalışması için özel işçi alımı yaptığını da hesaplarsak, yüklü bir tutar getiriliyor. Çiçeklendirme ve peyzaj çalışmalarına harcanan giderle, pek çok faydalı projeler hayata geçirilebilir. Şehirler güzelleşsin fakat, fakirleşmesin.. 

Yazar: Haberci
mevsimlik çiçekler belediyeler çiçek dikimi çiçek dikim zamanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş