Betboo yeni giriş

Facebook Messenger, uçtan uca şifreleme olayına giriyor

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın getirdiği uçtan uca şifreli güvenli görüşmeler, Facebook Messenger'e geliyor. Whatsapp'ı satın alan Facebook, kullanıcıların güvenliğini sağlamak için kriptolu bir dönemi başlatıyor.

Facebook Messenger, uçtan uca şifreleme olayına giriyor

Milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp'ın karşılıklı 2 kişi arasında güvenli görüşme yapılmasını sağlayan uçtan uca şifreleme, Facebook'a da geliyor. Whatsapp'ı satın alan Facebook, Messenger'a da uçtan uca şifreleme getireceğini duyurdu. 

Test aşamaları yapılan yeni özellik ile birlikte sosyal medya hesabından bir kişiyle görüşme artık üçüncü kişi veya kişilerce görülmeyecek. Sosyal medyanın aktif olarak kullanıldığı günümüz dünyasında, şirketler güvenliğe de oldukça önem veriyor. Bilgi gizliliğinin önem arz ettiği ve özellikle sosyal medya şirketlerinin hızla güncellemeler yaptığı teknoloji çağında, Facebook Messenger ile de artık konuşmalar takip edilemeyecek. Medyateji, uçtan uca şifreleme yönteminin genişlemesinin, insanların sosyal medyaya olan güvenini kazanacağını ve kullanım oranının da artmasını sağlayacağı görüşünde.

FACEBOOK MESSENGER NEDEN KULLANILMALI
Popüler sosyal medya şirketi Facebook'un bünyesindeki Messenger, kullanıcılarına pek çok imkan sunuyor. Kısa mesajlarınızı tek uygulamayla yönetmek istiyorsanız, Messenger tam size göre. Telefonunuza gelen tüm mesajlar, bu uygulama üzerinden açılıyor. Bu kullanıcılara kolaylık sağlayacağı gibi, internet ve kısa mesaj üzerinden gelen tüm yazıların tek ekrandan görülmesini sağlıyor. Mesajlaşmanın yanı sıra çılgın emojiler gönderebiliyor, ses, dosya vb gibi dökümanları karşıdaki kişiye hızlıca ulaştırabiliyorsunuz. Messenger'i olmazsa olmaz yapan özellik ise görüntülü konuşma imkanı sunması. Tek dokunuşla sesli ve görüntülü konuşturan Facebook Messenger, grup sohbeti gibi imkanları da ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME NEDİR? 
Uçtan uca şifreleme, 2 ayrı kişinin mesajlaşmalarının sadece bu iki kişinin görmesine izin veren güvenli iletişim biçimine verilen isimdir. Bu özellik şu anlama geliyor: Bu özelliği kullanan kişilerin mesajları, devlet kurumları, hacker'lar veya telekom şirketleri tarafından görülemiyor. Bir nevi kripto tarzı kodlama yapan uçtan uca şifreleme ile güvenli sohbet edebilme imkanı doğuyor. 

Medyateji

Yazar: Haberci
facebook messenger messenger uçtan uca şifreleme whatsapp özellikleri messenger özellikleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş