Fenerbahçe başkanlarının şaşırtan benzerliği

Yazarımız Aydın Kol, Fenerbahçe başkanları Aziz Yıldırım ve Şükrü Saraçoğlu'nun aralarındaki benzerlik ve futbol tarihiyle ilgili bir yazı kaleme aldı. Fenerbahçeliler çok kızacak.

Fenerbahçe başkanlarının şaşırtan benzerliği

kupurhaber.com Yazarı Aydın Kol, bu hafta köşesine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlarını taşıdı. Aziz Yıldırım ve Şükrü Saraçoğlu arasında bağlantılar kuran Kol'un yazısı, Fenerbahçelileri çok kızdıracağa benziyor.

Yazısında 1998 yılında 1 oy farkla başkanlığa seçilen Aziz Yıldırım'ın ilk icraatının stada Şükrü Saraçoğlu isminin vermesi olduğuna dikkati çeken Aydın Kol, "Kimdir Şükrü Saraçoğlu; aslen Trabzonlu. Kaderin cilvesi olsa gerek yolda karşılaşsalar selamlarını almayacak Trabzonluların memleketinden" diyor ve Saraçoğlu'nun Trabzonlu olduğundan hiçbir yerde bahsetmeyip gizlediğini yazıyor. 

Fenerbahçe stadının şimdi yerinin de Saraçoğlu Maliye Bakanı iken 'Katakulli' ile satın alındığını yazan Aydın Kol, "Başbakanlığı döneminde millet karneyle ekmek alırken, buğday unu bulamazken, giyecek elbisesi yok iken örtülü ödenekten Fenerbahçesine para aktarıyor" ifadelerini kullanıyor. 

Yazısında pek çok örnekler de bulunduran Aydın Kol, Saracoğlu’nun talimatıyla dönemin gazetelerine verilen beyanatlarda, Saraçoğlu'nun maneviyat konusundaki bakışının da öğrenildiğini belirtiyor. 

Köşenin belki de en dikkat çeken kısmı ise Saraçoğlu ve Yıldırım'ın askerlik yapması konusu oluyor. 

Aydın Kol'un köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız. 

Yazar:
Fenerbahçe başkanları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.