Pahalı mala rağbet onların işini bitirdi

Bit pazarı esnafı, vatandaşın kendilerinden 3 kat daha pahalıya satan markaları tercih etmesi nedeniyle zor günler geçiriyor. Esnaf bitme noktasında. Marka zincirleri darbe vurdu.

Pahalı mala rağbet onların işini bitirdi

Alışveriş merkezlerinin artışı ve marka takıntısının kronik bir hastalık haline gelmesiyle bazı sektörler bitme noktasına geldi. Samsun'da ikinci el konfeksiyon ürünleri satan Bedestan Çarşısı esnafları, insanların sıfır ürünlere yöneldiğini, kendi işlerinin ise bitme noktasına geldiğini söyleyerek, isyan etti.

44 ESNAFTAN 17 KİŞİ KALDI
Eskiden insanların uğrak mekanı olan ikinci el eşyaların satıldığı bit pazarlarına artık vatandaşlar eskisi gibi ilgi duymuyor. Samsun Bedastan Çarşısı'nda da durum aynı. Eskiden 44 dükkan olan çarşı esnafı bu gün 17 esnafa düşmüş durumda. Alışveriş merkezlerinin açılması ve taksit olayının gelmesini kendilerini çok etkilediğini söyleyen pazar esnafı artık vatandaşların sıfır eşyalara yöneldiğini söylüyorlar. İnsanların tezgahlarına uğramadığını belirten esnaflar artık kapatma noktasına geldiklerini ifade ettiler. 

30 YILLIK ESNAF DERTLİ
30 yıldır Bedestan Çarşısı'nda Tufan Topuz Bedestan Çarşısı esnafı, "Burada konfeksiyon üzerine alım satım yapıyoruz. İhtiyaçlı olan insanlar eşyalarını bize getiriyorlar. Eşyaya ihtiyacı olan insanlarda gelip buradan eşya alıyorlar. Şimdi buraya gelip öyle fazla satan da, alanda yok. İkinci el konfeksiyoncu olarak sadece biz kaldık burada. Eskiden burada 44 esnaflık şimdi ise 17 esnaf kaldık. Kalanlar da kapatmak üzere. İnsanlar üç liraya alacağı eşyayı alışveriş merkezlerinden sıfırını 7 liraya alıyor. İnsanlara daha uygun geliyor. İkinci eli insanlar beğenmiyor artık. En fakir insan bile gidip sıfırını alıyor" dedi.

Yazar: Haberci
samsun bit pazarı marka takıntısı bitmek üzere olan meslek
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı