HDP'li Sırrı Sakık görevden alınacak mı?

Hakkında 'Örgüt Propagandası' yaptığı gerekçesiyle dava açılan HDP'li Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık görevden alınacak mı?

HDP'li Sırrı Sakık görevden alınacak mı?

Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık hakkında, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda "örgüt propagandası" yaptığı gerekçesiyle 1 yıl ile 7,5 yıl arasında değişen hapis cezasıyla dava açıldı.

Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık hakkında, Vali Musa Işın'ın basın mensuplarıyla yaptığı bir toplantıda sarf ettiği söylemlere Twitter hesabında tepki göstererek yaptığı paylaşımlarında "örgüt propagandası" yaptığı gerekçesiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dava açıldı. Sakık'ın paylaşımları arasındaki "40 yıllık savaş" ve "Kürt özgürlük mücadelesi" ifadeleri, hazırlanan iddianamede "propaganda" gerekçesi olarak gösterildi. İlk duruşması 10 Aralık 2015 tarihinde görülecek olan davada Sakık için 1 ile 7.5 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

HDP'Lİ İSİMLER GÖREVDEN ALINMIŞTI
Sırrı Sakık hakkında açılan bu dava kesinleşirse görevden alınabilir. Öyle ki, haklarında 'Öz Yönetim' çağrısı nedeniyle rapor tutulan HDP'li Belediye Başkanı ve 2 meclis üyesini görevden alınmıştı. Bu isimler Yüksekova Belediye Başkanı Ruken Yetişkin, belediye meclis üyeleri Tacettin Safalı ve Nazife Evin'di. Ayrıca daha önce de 22 yıl sonra Cizre'ye gelerek HDP'nin Belediye Başkanı seçilen Leyla İmret, 'İç savaş yürütülüyor' sözleri nedeniyle görevinden alınmıştı. 

Yazar: Haberci
sırrı sakık soruşturma sırrı sakık görevi görevden alınan hdpliler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.