Dışişleri'nden BBC'ye yayıncılık dersi

Dışişleri Bakanlığı, teröristleri öven belgeselleriyle ilgili BBC'ye adeta yayıncılık dersi veren bir açıklama yaptı.

Dışişleri'nden BBC'ye yayıncılık dersi

Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Krallık yayın kuruluşu olan BBC'nin terör örgütü PKK'nın yazılı ve görsel propaganda yapması üzerine bir açıklama yaptı. BBC yeni belgeseli ve daha önceki çektiği belgesellerde PKK'yı övmüş, teröristleri de komando yapmıştı.

TERÖRİZME AÇIK DESTEK
Dışişleri'nin manifesto gibi o açıklaması şöyle, "Birleşik Krallık yayın kuruluşu BBC’nin 20 Ağustos 2015 tarihli yayınında PKK terör örgütünün yazılı ve görsel propagandasına yer verdiği görülmüştür. Başta AB ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin terörist olarak adlandırdığı bir örgüt hakkında bu şekilde yayın yapılması terörizme açık bir destektir" 

KARARLARI İHLAL EDİYOR
"İngiltere dahil olmak üzere AB ülkeleri tarafından terörist niteliği tespit ve teslim edilmiş olan bu yasadışı örgütü, bir başka terör örgütü ile mücadele eden masum bir örgütmüş gibi göstermeye çalışan ve PKK'ya katılımı teşvik eden bu yayın hiçbir şekilde kabul edilemez. Yayın bu alandaki BM ve Avrupa Konseyi kararlarını da ihlal etmektedir. Terörizmi teşvik etmek ve övmek suçtur" 

PKK BUNLARDAN BESLENİYOR
"PKK terör örgütü, sadece son bir ay zarfında 64 insanı katletmiş, 350 kişiyi yaralamış, 16 kişiyi kaçırmış, demiryolları ve barajlara sabotaj yapmış, ulaşım altyapılarına ve araçlara saldırmıştır. Terör örgütleri, terörizm konusunda sergilenen bu sorumsuz ve ikiyüzlü yaklaşım ve destekten beslenmektedir. Sözkonusu yayın bunun somut bir göstergesi ve kanıtıdır. 

"BBC’nin geçtiğimiz günlerde Kuzey İrlanda’da bir polis karakoluna bombalı saldırıda bulunan IRA hakkında izlediği yayın politikasını PKK terör örgütü için de uygulaması beklenir. Bu tür yayınlar terör örgütlerinin mağdurlarının haklarının da vahim bir ihlalidir" 

 

Yazar:
bbc dışişleri bakanlığı tepki
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı