Diyarbakır'dan sonra Şırnak'ta aynı plan: 3 şehit

Terör örgütü Diyarbakır'da uyguladığı planın aynısını Şırnak'ta yaptı. Yoldaki bomba patladı. 3 Özel Harekat Polisi şehit, 1 polis ağır yaralı. Şehitlerin ailesi ve 2'şer çocukları var.

Diyarbakır'dan sonra Şırnak'ta aynı plan: 3 şehit

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı bombanın zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu 3 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı. Aynı planı terör örgütü Diyarbakır'da uygulamış ve tankları devirmişti. Üzerine tank düşüp yaralanan askerimiz, hastanede şehit olmuştu.

Bugün aynı plan Şırnak'ın Silopi İlçesi, merkez Şehit Harun Boy Mahallesi'nde teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı bomba, zırhlı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıldı. Patlamada, aracın içerisinde bulunan 3 özel harekat polisi şehit oldu, 1 polis ise yaralandı. Şehit ve yaralı polisler olay yerine çağrılan ambulanslarla İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda polis sevk edilirken, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

İNTİKAMI ALINACAK
Öte yandan, patlamada şehit olan polislerden Osmaniye nüfusuna kayıtlı 41 yaşındaki Hilmi Bardakçı'nın, 15 yıllık polis olup, evli ve iki çocuk babası, Gaziantep nüfusuna kayıtlı Hasan 34 yaşındaki Aslan'ın evli ve 2 çocuk babası, Düzce Kaynaşlı nüfusuna kayıtlı 33 yaşındaki Sabri Altınbaş'ın evli olduğu öğrenildi. Haberin alınmasıyla ailelerin evine ateş düştü. Çocuklar yetim, eşler ise sahipsiz kaldı. Hainlerin intikamı için mesaji arkadaşları devreye girdi.

Yazar: Haberci
şırnak şehit mayın patlaması yola kurulan bomba şehitlerin isimleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı