Savaş uçaklarını Türkiye istedi, ABD gönderdi!

İncirlik Üssü'ne gelen savaş uçaklarının akıbeti belli oldu. ABD'deki Pentagon Sözcüsü, Türkiye'nin talebi üzerine savaş uçaklarının gönderildiğini ve daha da gönderileceğini duyurdu. DAEŞ ile mücadele daha güçlü ilerleyecek.

Savaş uçaklarını Türkiye istedi, ABD gönderdi!

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook, Adana'daki İncirlik Üssü'ne getirilen savaş uçaklarıyla ilgili önemli bir konu paylaştı. F-15 tipi savaş uçaklarının üsde konuşlandırıldığına dikkati çeken Cook, bir kaç uçağın daha geleceğini ve bunun Türkiye'nin savunmasını güçlendireceğini söyledi. 

BAŞKA UÇAKLAR DA GELECEK
Basın Toplantısı düzenleyen Cook, "Gönderilen uçaklar NATO müttefikimiz Türkiye'nin yaptığı talep üzerine gönderildi. Uçaklar Türkiye'nin hava sahasının korunmasını güçlendirecek. Uçaklar, Türk hava sahasında kontrol, hava devriyesi görevi yapacak. Ayrıca altı uçak daha yakında İncirlik'e gönderilecek. Bu gidecek uçaklar da F-15E tipi olacak. Uçakların sayısı ve gidiş zamanı hakkındaki tüm detaylar henüz belirlenmedi" dedi. 

Peter Cook, DAEŞ ile mücadelenin Türkiye'nin sınırları boyunca en etkin şekilde nasıl yürütüleceğine dair seçenekler hakkında da müttefikleriyle diyalog içinde olduklarını söyledi. 

SINIRDA GÜVENLİK UÇUŞU YAPACAK
Geçtiğimiz günlerde İncirlik Üssü'nde hareketlilik yaşanmıştı. Bu açıklamayla gönderilen savaş uçaklarının, başta DAEŞ olmak üzere sınır güvenliğinde etkin kullanım için istendiği belirlenmiş oldu. Devriye görevi görecek bu uçaklar, havalandıktan sonra suç unsuru ile karşılaştıklarında üs ile bağlantıya geçip, gerekeni anında yapmaları planlanıyor.

Yazar: Haberci
f15 savaş uçağı incirlik üssü daeş ile mücadele abd uçak göndermesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.