Suriyeli gören masum Artvinli

Artvin'de Ormanlık alanda gördükleri 5 kişiyi yakalayan köylüler, üzerinde kim olduklarına dair belge bulunmayan kişileri jandarmaya teslim etti. Şahısların Suriye uyruklu olduğu ve Gürcistan'a geçmek istediği öğrenildi.

Suriyeli gören masum Artvinli

Gürcistan'la sınır komşusu olan Artvin'in Borçka ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Son günlerde yabancı kişilerin artması üzerine bir grup köyle ormanlık alanda pusuda beklemeye başladı. Gördükleri 5 kişiyi yakalayan köylüyer, jandarmaya teslim etti. Kişilerin Suriyeli olduğu ve kaçak yolla sınırdan geçmek istedikleri belirlendi.

Artvin'in Borkça ilçesinin Gürcistan'la sınır bölgesinde yer alan Muratlı ve Şerefiye köyleri bu günlerde Suriyeli kaçakların geçiş yolu oldu. Bu durumu fark eden Şerefiye köylüleri sınırı kaçak geçmeyen çalışan 5 kişiyi ormanlık alanda kıskıvrak yakaladı. Şerefiye eski muhtarı Yaşar Akçelik, İl Genel Meclis üyesi Mustafa Kalender ve diğer köylüler, şahısların üzerinde kimlik ve tanıtıcı bir belge çıkmayınca durumu Muratlı Jandarma ekiplerine bildirdi. Kaçak şahıslar jandarma ekiplerine teslim edilirken, şahısların Suriye uyruklu oldukları belirtildi. 

Yazar: Haberci
artvin borçka suriyelilerin geçiş yolu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.