Kemal Sunal'ın doğum günüyle ilgili bilinmeyen o gerçek

Ünlü Oyuncu merhum Kemal Sunal'un doğum günüyle ilgili önemli bir detay var. Aslında Kemal Sunal, 10 Kasım 1944'de doğdu fakat o gün değil ertesi gün kutlanmasını istedi. Kemal Sunal'ın doğum günü bakın neden 11 Kasım.

Kemal Sunal'ın doğum günüyle ilgili bilinmeyen o gerçek

Sinemanın gülen yüzü, ünlü oyuncu Kemal Sunal'ın bugün doğum günü. Fakat merhum oyuncu Kemal Sunal, doğum gününü bir gün sonra kutlanmasını istemişti. O gün bugün. Ünlü oyuncunun bunu yapmasındaki neden ise çok önemli. 

Türk sinemasının en büyük komedyenlerinden Kemal Sunal aramızdan ayrılalı 15 yıl oldu. Bugün yaşasaydı 71 yaşında olacak olan ünlü oyuncunun halen her gün bir sürü filmi televizyonlarda gösteriliyor. Türkiye'nin geçmişten günümüze gelen sürecini halkın diliyle anlatan ve o gülüşüyle gönüllerde taht kuran namı değer 'inek şaban' doğum günüyle ilgili önemli bir konu paylaşmıştı. Aslında 10 Kasım'da doğan Kemal Sunal, o gün kutlanmasını istemimişti. 

10 KASIM'DA KUTLAMAYIN
Kemal Sunal'ın, "Aslen 10 Kasım doğumluyum ama Atatürk'ün vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem, gülemem. 11 Kasım doğum günümdür" dediği biliniyor. 1944 yılında İstanbul'da doğan Sunal, sanat hayatına, Zoraki Tabip tiyatrosuyla sektöre ilk adımını atmıştı. 1973 yılında Ertem Eğilmez'in yönettiği Tatlı Dillim filmiyle sinemaya adımını atan Sunal, kalabalık kadrolu filmlerde rol almaya başladı. Türk sinemasının en büyük komedyenlerinden biri olan Kemal Sunal, filmlerinde çoğu zaman saf, şanslı ama iyi yürekli karakterlerin rollerine girdi. Sunal, oyunculuğu ve özellikle değişik tiplemesiyle Türk sinemasında komedi oyunculuğuna yeni bir soluk getirdi. 

FİLMİNDE DE ATATÜRK'Ü ANMIŞTI
Kemal Sunal, Atatürk hassasiyetini bir filmde de kullanmıştı. Almanya'da çekilen filmde, bir şirketin başına geçen Kemal Sunal, 'Bakın Türkiye'nin en büyük komuta Atatürk. Eğilecekseniz, bunun önünde eğilin' diyerek ona olan sevgisini o filmde de anlatmıştı. Film sahnesinde Alman şirket yöneticileri, diz çökmüş ve Atatürk'e saygı duymuştu. 

NE ZAMAN ÖLMÜŞTÜ
3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. 

Bizler de kupurhaber.com editörleri olarak usta oyuncu Kemal Sunal'a rahmet diliyor, 71'inci doğum gününü onu anarak kutluyoruz.

 

Yazar: Haberci
kemal sunal doğum günü kemal sunal ne zaman öldü kemal sunal ve atatürk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı