İlk resmi açıklama: Seçim kararı alındı

Başdanışman Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim kararı aldığını açıkladı.

İlk resmi açıklama: Seçim kararı alındı

Ersen seçimin yapılıp yapılmayacağıyla ilgili ilk resmi açıklama Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu'dan geldi. Kuzu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kararı aldığını duyurdu. 

Kuzu'nun açıklamaları şöyle: "AK Parti ile Koalisyon kurmaya yanaşmayan CHP ve MHP, 45 günün dolması ve Hükmetin kurulamaması sonucu Cumhurbaşkanı seçim kararı aldı. Kurulacak Seçim Hükümet'i bir Anayasal zorunluluk;çünkü 116.md bunu emrediyor. Tüm diğer yolları MHP,HDP Ve CHP tıkadı. Bunları da bilelim. Seçim Hükümet'ini Cumhurbaşkanı kurmaya mecbur;çünkü Anayasanın emri böyle;Meclis Görevini yapmadı. HDP bu şekilde 3 bakan aldı. 

HDP'YE 3 BAKANLIK
"Seçim Hükümet'ine HDP nasıl oldu da üç bakan verme hakkı elde etti? Bunu MHP ve CHP'ye sormak lazım. AK Parti'nin bu konuda suçu yok. Biline. Şimdi geldiğimiz noktaya bakıyorum da 7 Haziran gecesi attığım Tweette'lar ne kadar anlamlı ve isabetli imiş. O gün bana kızanlar da hak verdi. Hâlâ geç kalmış sayılmaz; 4 parti grubu bir araya gelir ortak bir önergeyle seçim kararını Meclisten geçirir. Yakışanı bu; şık olanı bu"

 

Yazar:
seçim kararı alındı burhan kuzu cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ak parti chp mhp hdp
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.