TİKA'nın Azerbaycan diliyle hazırladığı kamu spotuna ödül

TİKA'nın Azerbaycan'da yöre halkının diliyle hazırlattığı ve Aile Değerlerinin işlendiği kamu spotuna ödüle layık görüldü. 'Onlardan biri menem' sözlerinin olduğu kamu spotu izleyenlerin de beğenisini topladı.

TİKA'nın Azerbaycan diliyle hazırladığı kamu spotuna ödül

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Azerbaycan’da başlatılan Aile Değerlerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında hazırlanan kamu spotu ödül kazandı. Azerbaycan Aile Bakanlığı (Aile, Kadın ve Uşak Problemleri Devlet Komitesi) tarafından Bakü'de düzenlenen törenle, Azerbaycan Aile Bakanı Hicran Hüseynova ve BM yetkililerince ilan edilen ödüller, aile konusunda "en iyi film", "en iyi fotoğraf", "en iyi kamu spotu" gibi başlıklar altında sahiplerini buldu.

AİLENİN ÖNEMİNE VURGU YAPIYOR
Azerbaycan Aile Bakanlığı, Haydar Aliyev Vakfı ve BM Nüfus Fonu'nun verdiği ödüller için Azerbaycan dışında İsveç, İran, Rusya gibi birçok ülkeden müracaat eden eserler de yarıştı. Ödül alan “Onlardan Biri Menem” isimli kamu spotu, “Aile Değerlerinin Geliştirilmesi” Projesi çerçevesinde, TİKA tarafından Aydınlığa Doğru İçtimai Birliği ile işbirliği içinde hazırlanmıştı. Gittikçe büyüyen bir sorun olarak aile problemlerinin mağdurlarına dikkat çekmeye çalışan kamu spotu, ailenin önemine vurgu yapan yeni çalışmalarla desteklenecek. 

ÇOK SAYIDA SİVİL GİRİŞİM
Toplumun temel kurumu olan ailenin devamlılığının sağlanması ve geleneksel aile değer, yapı ve ilişkilerinin gelişen ve değişen günümüz şartlarında varlığının korunması amacıyla hayata geçirilen projeye Aydınlığa Doğru Milli Manevi Değerlerin Korunması İçtimai Birliği ile birlikte, Bizim Aile Dergisi, Lider Kadınlar İçtimai Birliği, Tekamül ve Entegrasyon İçtimai Birliği gibi pek çok sivil girişim de iştirak ediyor.

 

Yazar: Haberci
tika azerbaycan kamu spotu ödül onlardan biri menem
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.