Kaza onu programdan döndürmedi yatırım toplantısı yaptı

Kayseri'de şoförü ve koruması kaza geçiren Başkanı Mustafa Çelik, programını iptal etmedi. Sarız'da yatırım toplantısı düzenleyen Çelik, "Kalkındırmada kararlıyız" dedi.

Kaza onu programdan döndürmedi yatırım toplantısı yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in şoförü ve koruması dün Sarız'daki programa giderken kaza yapmış ve yaralanmıştı. Başkan Çelik, koruma ve şoförünü hastaneye bıraktıktan sonra programını iptal etmedi. Kendisini bekleyenleri kırmayarak programına devam etti.

İlk olarak Sarız Kaymakamı Ömer Yılmaz'ı ziyaret eden Başkan Çelik, 2016 yılında yapılacak yatırımları belirlemek üzere ilçe ziyaretlerine başladıklarını söyledi. Çelik, Tüm ilçeleri ziyaret edip, toplantılar yaparak yol haritamızı belirleyeceğiz" dedi. Sarız Kaymakamı Ömer Yılmaz da, Büyükşehir Belediyesi'nin ilçede güzel hizmetler yaptığını belirterek, bunun için Başkan Çelik'e teşekkür etti. Ziyarette hazır bulunan mahalle muhtarları da Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetleri için teşekkür ederek kendi mahallelerine yapılmasını istedikleri yatırımlarla ilgili bilgi verdiler.

TARIMSAL ÜRÜN VE KİLİM
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, ilçe kaymakamı ve muhtarları dinledikten sonra Sarız'ın ekonomisine canlılık kazandıracak konularla ilgili görüş beklediğini belirtti. Sarız kilimi konusunda ilçedeki potansiyelle ilgili bilgiler alan Başkan Çelik, "İnsanlar yaşadıkları yerlerden eğitim ve istihdam amaçlı göç ediyor. İnsanların geçimini sağlayacak imkanlar sağlanırsa göç olmaz. Sarız'ın tarımsal ürünler ve kilim konusunda kabiliyeti var. Bunlar için pazar bulunması konusunda katkı sağlayacağız" dedi.

PARTİLİLERDEN GÖRÜŞ ALDI
Başkan Mustafa Çelik, ilçe kaymakamlığının ardından AK Parti Sarız İlçe Başkanlığını ziyaret ederek İlçe Başkanı Cesur Abdullah Kınık ve partililerle görüştü. Başkan Çelik'in Sarız'a verdiği değeri ilçe ziyaretlerine Sarız'dan başlayarak gösterdiğini ifade eden İlçe Başkanı Kınık, Başkan Mustafa Çelik'in hizmetleriyle konuşulduğunu kaydetti.

CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR
AK Parti Sarız İlçe Teşkilatında muhtarları da dinleyen Başkan Mustafa Çelik, daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nin de yapımına katkı verdiği Sarız Merkez Camii'ni gezerek inşaatın son durumu ve eksiklikler hakkında bilgi aldı. Başkan Çelik, daha sonra Sarız Belediyesi'ni ziyaret etti ve Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu ile görüştü. Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Belediye Başkanı Eroğlu, "İlçemize yaptığınız hizmetlerden dolayı size ve ekibinize canı gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçe belediyesini ziyaretinin ardından Sarız Belediye Başkanı Eroğlu ile birlikte ilçede devam eden yatırımları yerinde inceledi. Çelik ve beraberindekiler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasındaki Halk Eğitim Merkezi, İşkur destekli kilim kursu ve Kadın ve Gençlik Merkezi inşaatlarını gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

Yazar: Haberci
kayseri sarız ilçe ziyareti başkan mustafa çelik sarız kilimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.