'Başörtülü kadına kelepçe' o müdürü açığa aldırdı

Manisa'daki başörtülü kadına kelepçe takılması Türkiye gündemine oturmasının ardından İl Emniyet Müdürü açığa alındı. Başbakan Davutoğlu ve bazı milletvekilleri de olayı eleştirmişti.

'Başörtülü kadına kelepçe' o müdürü açığa aldırdı

Manisa'daki paralel devlet soruşturmasında gözaltına alınan bazı kadın şüphelilere kelepçe takılması ve bu görüntülerin infial oluşturması üzerine başta Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekilleri ve bazı bürokratlar olaya tepki göstermişti. Başlatılan soruşturma kapsamında Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren açığa alındığı bildirildi. 

TALİMATLA SORUŞTURMA BAŞLAMIŞTI
Şüphelilerin kelepçeli fotoğraflarının kamuoyuna yansımasının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile soruşturma başlatılmıştı. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ayrıca soruşturma başlatmışlardı. Yürütülen soruşturmalar kapsamında Emniyet Müdürü Ceren açığa alındığı açıklandı. Polis baş müffettişlerinin de olayı soruşturduğu biliniyor. Soruşturmanın organize ve mali şubelerden sorumlu müdür ve amirlere de uzayağı düşünülüyor. 

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından önceki sabah saat 06.00'da şehir merkezinde 35 ayrı adrese gerçekleştirilen baskınlarda 26 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan kişilerin, sağlık kontrolü için hastaneye de kelepçeli bir şekilde getirilip götürülmesi ve başörtülü bayanlara böyle bir uygulama yapılması eleştirilmişti. Bu görüntüler karşısında bayanların yakınları da ağlamıştı.

Yazar: Haberci
başörtülü kadına kelepçe manisa soruşturma tayfur erdal ceren görevden uzaklaştırma başbakan davutoğlu talimat
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı