escort bayan

MİT görevlisinin öldürdüğü eşi 3 kişi de hayat bulacak

Bursa'da MİT görevlisi eşi ve çocuğunu vurup intihar etmişti. Ağır yaralanan kadının yakınları beyin ölümü gerçekleşince organlarını bağışladı. 3 kişi kadının organlarıyla hayata tutunacak.

MİT görevlisinin öldürdüğü eşi 3 kişi de hayat bulacak

Bursa'da 3 gün önce cinnet getiren bir MİT mensubu, cinnet getirmiş 10 yaşındaki kızı ve eşini kafalarından vurmuş, ardından da intihar etmişti. Başından vurulan eş Seçil Şen, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Beyin ölümü gerçekleşen kadının yakınları, 'Organ bağışını kabul etti' Şimdi hayattan ayrılan kadının organları 3 kişiye umut oldu. 

Olayda kendisi ve kızı hayatını kaybederken, ağır yaralanan eşi Seçil Şen, hastanede tedavi altına alındı. Sağlık durumu ağır olan Seçil Şen, ambulansla kaldırıldığı Bursa Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Bursa Devlet Hastanesine sevk edildi. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Seçil Şen'in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine aile ile Bursa Bölge Organ Nakli Koordinatörleri arasında yapılan görüşmeler sonucunda aile organları bağışlamayı kabul etti. Sağlıklı ve bağışa uygun olan 2 böbrek ve karaciğer Bursa Devlet hastanesinde yapılan operasyonla alınarak nakil bekleyen 3 kişiye nakledilecek.

KARACİĞER VE BÖBREKLER ALINACAK
Bursa'da özel bir hastanenin Organ Nakli Koordinatörü Dr. Salih Gülten organ bağışının hayati önemine dikkat çekerek, "Bugün yine bir organ bağışı oldu. Biliyorsunuz ki organ bağışı hayat kurtarıyor. Yaklaşık 3,5 saat süren bir operasyonla donörün karaciğeri ve böbrekleri alınacak. Sağlık Bakanlığının puantaj sistemiyle belirlediği uygun hastalara nakledilecek." dedi.

ORGAN BEKLEYENLER KAVUŞTU
Operasyon hakkında bilgiler veren Organ Nakli Bursa Bölge Sorumlusu Dr. Yavuz Selim Çınar, "Donörden alınan karaciğer Bursa'da karaciğer nakli bekleyen bir hastamıza nakledilecek. Böbreğin bir tanesi Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde bir hastaya, diğeri ise acil çağrıyla organ bekleyen İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hastaya nakledilecek. Toplamda 3 hastamız sabah sağlıklı organlarıyla, yeni bir hayata başlamış olacaklar" diye konuştu.

MİT görevlisinin cinnetiyle bir aile yok oldu. Geriye ise mutlu günlerinde çekildikleri bu fotoğraf kaldı.

Yazar: Haberci
cinnet getiren mit görevlisi organ bagisi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.