Artvin'de heyelan 3 yaşındaki kızı yuttu

Artvin'de sağanak yağış sonrası toprak kaymaları yaşandı. Borçka İlçesi'ndeki heyelanda 3 yaşındaki bir kız hayatını kaybetti. Artvin'de yaşanan sel felaketleri.

Artvin'de heyelan 3 yaşındaki kızı yuttu

Artvin’in Borçka ilçesinde etkili olan yağmur sonrasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 3 yaşındaki bir kız çocuğu hayatını kaybederken, 2 kişi ise hafif yaralı olarak kurtarıldı. 

İlçenin Marabit Mahallesi’nde yağan yağmur sonucu oluşan heyelanda Zafer Kurtuluş'a ait 6 katlı binanın 2. katına yamaçtan gelen toprak ve yağmur suları doldu. Toprak altında kalan dairede bulunan 3 yaşındaki Zümra Durmuş AFAD ekiplerinin uzun uğraşları sonrasında toprak altından ağır yaralı olarak çıkartılırken, kaldırıldığı Borçka Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Evde bulunan anne ve baba ise hafif şekilde yaralandı. Bölgede heyelan tehlikesinin sürmesi nedeniyle çok sayıda ev boşaltıldı.

ARTVİN'DEKİ SEL FELAKETLERİ
Geçtiğimiz Ağustos ayında Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka İlçesi'nde meydana gelen son 50 yılın en şiddetli yağışı felakete dönüşmüştü. 8 kişinin hayatını kaybettiği afette 1 kişi ise bulunamamıştı. Sel nedeniyle 4 katlı bir bina çöktü, heyelan nedeniyle yollar ulaşıma kapanmıştı. Felaketin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Teknik Heyeti, Artvin'deki Katravan, Fabrika, Halitpaşa ve İskebe Deresi'nde inceleme yapmıştı. 

Yazar: Haberci
artvin sel borçka heyelan sel felaketleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı