Betboo yeni giriş

Manisa'da polisin kelepçeyle imtihanı bu kelepçe takılmadı

Manisa'da FETÖ soruşturması kapsamında bu sabah sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilere kelepçe takılmadı. Başörtülü kadına kelepçe takılmasına tepki gösterilmesi üzerine, infial oluşmuştu. Müdür görevden alınmış, valilik soruşturma başlatmıştı.

Manisa'da polisin kelepçeyle imtihanı bu kelepçe takılmadı

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 10 Ekim günü sabaha karşı gerçekleştirilen paralel devlet yapılanmasıyla ilgili operasyonda gözaltında tutulan 25 kişi sağlık kontrolüne kelepçesiz getirilmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince paralel devlet yapılanması içerisinde olduğu ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında 10 Ekim günü sabaha karşı başlatılan operasyon kapsamında toplamda 27 kişi gözaltına alınmıştı. Aralarında sözde İl İmamı olarak nitelendirdikleri kişi başkanlığında doktor, avukat, iş adamı, eğitimci, müteahhit gibi meslek gruplarından gibi meslek gruplarından 27 kişiden 2'si sorgularının ardından serbest bırakılırken, sorgusu devam eden 25 kişi ise sabahın erken saatlerinde sağlık kontrolü için hastaneye çıkarıldı.

KELEPÇE TAKILMADIĞI GÖRÜLDÜ
Ayrıca şüphelilerin hastaneye getirilişleri sırasında kelepçesiz olmaları dikkat çekti. Manisa Valiliği tarafından paralel yapılanma soruşturması kapsamında aralarında başörtülü kadınları da olduğu 27 kişinin gözaltına alınırken kelepçelenmesi olayında kasten veya ihmalen katkısı olanlar hakkında gerekli incelemelerin başlatılması ve Başbakanlığın durumu incelemeye almasının ardından Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren de görevden uzaklaştırılmıştı. 

EMNİYET MÜDÜRÜ VALİ KONUTUNDA
Bu arada kelepçe olayının eleştirilmesi üzerine İl Emniyet Müdürü Ceren'in görevden alınması gündeme bomba gibi düşmüştü. Ceren'in dün gece yarısı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ın konutuna gelerek, Vali Bektaş'la görüştüğü öğrenildi. Konuttaki özel görüşmede, Ceren'in Vali Bektaş'a bilgi verdiği ve görevden alınma olayıyla ilgili görüşme yapıldığı düşünülüyor.

Yazar: Haberci
manisa fetö soruşturması şüpheliye kelepçe takılması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş