Seçilmiş Cumhurbaşkanı ilki gerçekleştirdi

İlk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Erdoğan, 33 yıldır uygulanmayan bir karar verdi. Hem de HDP'siz bir formülle.

Seçilmiş Cumhurbaşkanı ilki gerçekleştirdi

Türkiye'nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı sıfatı taşıyan Recep Tayyip Erdoğan, hükümeti kurma görevi vermek yerine, 1 Kasım'da erken seçim yapılması kararı alarak 1982 yılından bu yana uygulanmayan bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Erdoğan'ın bu kararı geçici hükümette HDP'ye bakanlık verilmesi ihtimalini de aradan çıkarmış oldu. 

Cumhurbaşkanı Başdanışma Burhan Kuzu'nun sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla Erdoğan'ın erken seçim için karar aldığını duyurmuştuk. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin koalisyon hükümeti arayışlarına CHP ve MHP'den destek gelmemesi üzerine 1 Kasım'da seçim kararı aldığını söyledi. Erdoğan, "Güvenlik güçlerimiz bütün önlemlerini aldı, YSK bütün hazırlıklarını yaptı. Bu süreç içerisinde kim ön süreç yapacaksa, hazırlıklarını yapacak. Şu an açıklanan tarih 1 Kasım. 1 Kasım’da inşallah Türkiye seçimi yaşayacaktır" dedi. 

Muhalefet partilerinin 'Saray'ı tanımıyoruz' açıklamalarından sonra onlarla görüşüp zaman kaybetmeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Cumhurbaşkanı seçime götürebilir mi? Götürebilir. Cumhurbaşkanı olarak pazartesi 45 günün sonu. Meclis başkanımla bir görüşme daha yapacağım sonra da hayırlısıyla ülkemizi erken seçime götüreceğiz" diye konuştu. 

Yazar:
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan türkiye seçime gidiyor 1 kasım seçim seçim2015
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı