Betboo yeni giriş

Belediye çöp atanı kamera ile belirleyip ceza kesecek

Bursa'nın İnegöl Belediyesi, eşine az rastlanır bir uygulama hayata geçirdi. Zamanından önce çöp çıkaranları takibe alan belediye, kamera sistemi kurdu. Vatandaşlara ceza kesecek.

Belediye çöp atanı kamera ile belirleyip ceza kesecek

İnegöl Belediyesi, zamansız çöp çıkaran vatandaşları kameralarla takip edecek bir uygulama hayata geçirdi. İlk Sinanbey Caddesi'nde Cuma Camii karşısına konulan kamera sistemini Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar ile birlikte inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, zamansız çöp çıkaran vatandaşları ikaz etti. 

CEZA İŞLEMİ UYGULANACAK
Burada açıklama yapan Adil Kansu, “Çevre kirliliği ile mücadelemiz devam ediyor. Zamansız çöp çıkartan, özellikle Mobilyacılar Sanayi Bölgesi'ndeki boş arsalara çöp atan ve boş konteynırların etraflarına çöp attıkları tespit edilen vatandaşlar bundan sonra kamera ile takip edilip gerekli cezaya çarptırılacak. Yapılan bütün ikaz ve denetimlere rağmen İnegöl'ün çeşitli bölgelerinde zamansız çöp çıkaran, boş alanlara gelişi güzel moloz atan firma ve vatandaşlara müsaade etmeyeceğiz. Uygun görülen yerlere yerleştirilen kamera sistemi ile zamansız çöp çıkarttığı tespit edilen vatandaşlarımıza kanunların ön gördüğü miktarda cezai müeyyide uygulanacak” dedi.

SİSTEM YAYGINLAŞACAK
Kansu, “Zamansız çöp çıkaranların Alo 153 iletişim merkezimize ihbar edilmesi ve bu konuda bize vatandaşlarımızın destek vermesi temenni ediyoruz” dedi. Kamera sisteminin İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından yapıldığını belirten Başkan Yardımcısı Kansu, yaklaşık 2 bin 500 liraya mal olan kamera sisteminin yaygınlaşması için çalışma başlattıklarını ifade etti.

Yazar: Haberci
inegöl belediyesi çöp atana kamera takip çöp atma cezası
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş