CHP'de Genel başkan değil örgüt değişmeli

CHP'nin memleketi Tunceli başta olmak üzere, Gaziantep ve Ardahan milletvekilleri, olağan genel kurulda Kılıçdaroğlu'na destek verdi. Ortak bildiride, "Genel Başkan'ın değil, yeni bir örgütlenme modelinin gerektiği" vurgulandı.

CHP'de Genel başkan değil örgüt değişmeli

Muhaliflerin olağanüstü kurultay talebine karşı olağan kurultayı isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Gaziantep, Ardahan ve Tunceli’den destek geldi. 3 ilin milletvekilleri ortak bildiri yayınlayarak, neden Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini anlattı.

1 Kasım seçimlerinden sonra parti içi muhalefetin avuç ovaladığı CHP'de olağanüstü kurultay sesleri yükselmeye başlamış, bazı isimler ise genel başkanlığa adaylığını açıklamaya başlamıştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise bu gelişmeler karşısında olağan genel kurulun yapılacağı yönünde tavır koymuştu. Kılıçdaroğlu'na Gaziantep, Ardahan ve Tunceli milletvekillerinden destek geldi. Ortak bildiri yayınlayan Gaziantep Milletvekilleri Akif Ekici ve Mehmet Özdağ, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, olağanüstü kurultay talebini doğru bulmadıklarını belirtti. 

OLAĞAN KURULTAY TARİHİ FIRSAT
Bildiride, "Bu sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi, 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarının sağlıklı bir zeminde irdelenmesi, gerekli derslerin çıkarılması, partimizin yeni bir vizyon ve yeni bir vitrinle kamuoyunun karşısına çıkması için, 35. Olağan Kurultay sürecinin kesinlikle kesintiye uğramaması gerekiyor. CHP’de yaşanan değişim olumludur ve kararlıkla devam etmelidir. Biz Doğu ve Güneydoğu 26. Dönem milletvekilleri olarak, 'olağan kurultayımızı' Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar yürüyüşü için tarihi bir fırsat olarak görüyor ve mevcut Genel Başkanımızı, bu süreçte destekliyoruz" denildi. 

YENİ ÖRGÜT MODELİ
Bildiride, 25'inci Olağan Kurultay’in herkesin arzu ettiği değişim, dönüşüm ve yenilenmenin hayata geçirildiği, yeni bir örgütlenme modelinin ortaya konulduğu bir süreç olarak görülmesi gerektiğine de dikkat çekildi. Bildiri, "Bu süreç sonunda kazanan CHP olacaktır. Kazanan Türkiye olacaktır’” ifadeleri ile son buldu.

Yazar: Haberci
kemal kılıçdaroğlu chp chp olağan kongresi kılıçdaroğluna destek
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor