Türk askeri sınır tanımayacak

Türk askerine, Suriye ve Irak'ta operasyon yapma yetkisi verecek olan tezkere içeriği değiştirilerek TBMM'ye sunuldu.

Türk askeri sınır tanımayacak

Dışişleri Bakanlığı'nın Bakanlar Kurulu'na imzaya sunduğu tezkere, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun imzasıyla TBMM Başkanlığı'na gönderildi. Tezkereyle Türk askeri, Suriye ve Irak sınırının ötesine operasyon yapabilecek.

Bakanlar Kurulu'nda imzalanan tezkerede bazı farklılıklar vardı. Geçen yıl aynı tezkerede IŞİD ve PKK'ya işaret edilirken, bu yıl ibareler kaldırıldı ve ulusal güvenliğimizi tehdit eden terör örgütleri gibi geniş bir kavram eklendi. 1 yıllığına kabul edilen tezkerenin süresi 2 Ekim'de dolacaktı. Bakanlar Kurulu, son günlerde artan terör olaylarının da gölgesinde Türk askerinin bu yetkisini uzatma kararı aldı. 

Tezkerede, "Ulusal güvenliğimize dönük riskler ve tehditler artmaktadır. Kuzey Irak'ta PKK varlığını sürdürmektedir. Suriye ve Irak'taki terör örgütü sayısında artış olduğu gözlenmektedir" denildiği öğrenildi. 

Terör örgütü PKK'nın militanlarını 'Komando' sıfatı koyarak belgesel çeken BBC'nin, gerçek komandoları operasyon yaparken görünce ne yapacağını kamuoyu merakla bekliyor.

Yazar:
tezkere tbmm türk askeri komando bbc komando görsün terörist ışid pkk terör örgütü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı