Betboo yeni giriş

Cizre ve Silopi'de operasyonlarda 11 terörist öldürüldü

Şırnak Valiliği, Cizre ve Silopi'deki operasyonlarda 11 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. Teröre büyük darbe vuran güvenlik güçleri, operasyonlarına hız kesmeden devam ediyor.

Cizre ve Silopi'de operasyonlarda 11 terörist öldürüldü

Şırnak Valiliği, terör örgütü PKK-KCK’ya yönelik Cizre ve Silopi’de yürütülen operasyonda 11 teröristin etkisiz hale getirdiğini açıkladı. Şırnak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “12 Kasım 2015 günü ilimiz Cizre ve Silopi ilçelerinde PKK-KCK terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında 11 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

POLİSLERİN KATİLİ DE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
Şırnak Valiliği’nce, Silopi ilçesinde önceki gün 3 polisin şehit edildiği, 1 polisin de yaralandığı bombalı saldırının ardından gerçekleştirilen operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, gece yarısı olayın faillerini yakalamaya yönelik operasyon yapıldığı belirtilerek, çıkan çatışmada hain saldırının faillerinden olduğu tespit edilen bir teröristin öldürüldüğü duyurulmuştu.

Silopi’de önceki gün akşam saatlerinde merkez Şehit Harun Boy Mahallesi 81’inci caddede tuzakladığı el yapımı bombayı zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatarak, 3 polisin şehit olmasına, 1 polisin de yaralanmasına neden olan terörist öldürülmüştü. Operasyonda silahlarıyla birlikte ele geçirilen teröristin “Kado” ve “Bestan” kod adlarını kullanan Kadri Senar olduğu öğrenildi.

Güvenlik güçleri özellikle Şırnak'ın Cizre ve Silopi İlçesi ile Diyarbakır ve Hakkari'de özel operasyonlar yapıyor ve teröristlere göz açtırmıyor. 

Yazar: Haberci
terörist öldürülen teröristler cizre ve silopi terörist
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş