Betboo yeni giriş

Nusaybin sokaklarında 'Sokağa çıkmayın' sesleri

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde terör örgütü PKK'nın kazdığı hendeklerin kapatılması için sokağa çıkma yasağı kararı alındı. Karar vatandaşlara, HDP'li belediyenin hoparlöründen anonsla duyuruldu. Halk ilçeyi terkediyor. Gıda stokları kuyruğu var.

Nusaybin sokaklarında 'Sokağa çıkmayın' sesleri

Terörle mücadele kapsamında Mardin Valiliği, Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı kararı aldı. Nusaybin'de sokaklara açılan hendekler ve barikatların kaldırılması çalışmalarına başlanacak. Bu sırada teröristlerin pusu kurma ve çatışma çıkma ihtimaline karşı, böyle bir karar alındı. 

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde bugün saat 21.00’den başlamak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mardin Valiliği'nin, Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bazı mahallelerde kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için güvenlik güçlerince gerçekleştirilecek operasyon nedeniyle bugün saat 21.00'den itibaren ikinci bir emre kadar ilçenin tamamında sokağa çıkma yasağı ilan ettiği belirtildi. 

HDP'Lİ BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN ANONS
Yasağın duyurulmasında da, HDP'li belediyenin hoparlörünün kullanılması dikkati çekti. Valiliğin aldığı sokağa çıkma kararı bu akşam başlayacak. Sabaha karşı da sokak arasında hendek kapatma ve barikat kaldırma çalışmalarına başlanacağı öğrenildi. 

HALK İLÇEYİ TERK EDİYOR
Abdülkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yenituran Mahallesi Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, Zeynelabidin Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, İpekyolu Mahallesi ve Barış Mahallesi’nde saat 21.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi vatandaşı da tedirgin etti. 

GIDA STOKU İÇİN KUYRUK
Yasağın ardından bazı vatandaşlar gıda stoku için açık olan iş yerlerine akın ederken bazı vatandaşlar da ilçeyi terk etmeye başladı. İlçe merkezinde yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik kilitlendi, iş yerleri önünde uzun kuyruklar oluştu. 
İlçeyi terk etmeye hazırlanan ve isminin yazılmasını istemeyen bir vatandaş, yasak nedeniyle Mardin kent merkezindeki akrabalarının yanına gideceğini, yasağın kalmasıyla tekrar geri döneceğini söyledi.

Yazar: Haberci
mardin sokağa çıkma yasağı nusaybin terör nusaybin hendek ve barikat sokağa çıkma yasağı anonsu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş