Samanyolu Tv neden açılmıyor? Samanyolu Tv nasıl izlenir. Alternatif izleme yolu

Samanyolu Yayın Grubu'na ait 13 kanal ve radyonun Turksat frekansı iptal edildi. Samanyolu Tv'yi alternatif izleme yolu. Samanyolu Tv açılmıyor. Yumurcak Tv neden girilmiyor. Cailou izlemek için alternatif. Neden Samanyolu açılmıyor? Detaylar haberde.

Samanyolu Tv neden açılmıyor? Samanyolu Tv nasıl izlenir. Alternatif izleme yolu

Hükümet ile cemaat arasında başlayan olayların son durağı Samanyolu Yayın Grubu oldu. Tutuklu bulunan Hidayet Karaca'nın başında olduğu Samanyolu Yayın Grubu'na ait televizyon kanalı ve radyolar Türksat'tan atıldı. İşte kanalların atılma nedeni. Alternatif Samanyolu izleme, Samanyolu Haber izleme, Yumurcak Tv izleme seçenekleri de haberin detayında. 

SAMANYOLU GRUBU NE ZAMAN KURULDU?
22 yıl önce kurulan Samanyolu Yayın Grubu, yeni yayın dönemine günler kala şok bir kararla karşılaştı. Hükümet ile Gülen cemaati arasında yaşanan olaylar, İpek Medya Grubu'na ait Bugün, Millet ve Kanaltürk'ün ardından Samanyolu Grubu'na sıçradı. İslami ve kültürel konuları ele alan Samanyolu Grubu, Türksat üzerinden tüm dünyaya yayın yapmaktaydı. 

>> SUNGURLARIN YENİ KANALI BELLİ OLDU TIKLAYINIZ <<

HANGİ KANALLAR VAR
Kültür ve din üzerine yayın yapan Mehtap TV, habercilik ve kültür üzerine yayın yapan Samanyolu Haber TV, ingilizce yayın yapan Ebru TV, çocuklar için Yumurcak TV ve genel bir içerik üzerine yayın yapan Samanyolu Avrupa TV, Samanyolu US ve Samanyolu TV kanallarından oluşan medya organı artık Turksat üzerinden seyredilemeyecek. 

DİZİLER DE DURDURULMUŞTU
İzlenme oranları her geçen hafta düşen Samanyolu'nda kanal yönetiminin dizi ve program çalışanlarına bir hafta süreyle izin verdiği öğrenildi. Bu süreçte ekranlara ise dizi ve programların yedek bölümleri yansıyacak. Samanyolu TV'de yayınlanan diziler arasında Küçük Gelin, Sırlar Dünyası, İki Dünya Arasında, Sungurlar, Çınarın Gölgesinde, Hekimoğlu, Ana Yüreği, Bizim Aile, Farklı Boyut, Ritmini Arayan Kalpler, İyi Seyirler Tv, Doğruluk Ekseni, Aile Mahkemesi, Farklı Desenler, Yusuf Yüzlü, Hıyanet Sarmalı bulunuyor. 

UYARI YAZISI GÖNDERİLDİ
Türksat, Samanyolu Yayın Grubu'nda yer alan Mehtap TV, Ebru TV, Burç FM'in de aralarında bulunduğu 13 kanal ve radyonun uydudan çıkarılmasına karar verdi. Belgede adı geçen televizon kanalları ve radyolar yarından itibaren (13 Kasım 2015) Türksat üzerinden artık yayın yapamayacak. Türksat'ın aldığı bu karardan sonra uyarı yazısı Samanyolu'na gönderildi. 

DİĞER UYDULAR ÜZERİNDEN  İZLEME

Eutelsat uydu frekansları 12130 H 27500 3/4 - (KabelKiosk) Samanyolu TV Avrupa
Hotbird uydu frekansları - 11054 H DVB-S/MPEG-2 27500 5/6 Samanyolu TV Avrupa w F 410 420 Tur 8004

MEHTAP TV VE BURÇ FM YENİ FREKANSLARI

Astra frakensları - 4.8°E 
Yeni Turkiye Paketi Frekans:12692 H 2400 (SD) 
Samanyolu TV
BURC FM 
S HABER FM 
Radyo Mehtap için de bu frekansları kullanabilirsiniz.

Türksat platformları Digitürk, Kablo TV ve Teledünya'dan çıkarılan TV ve radyo kanallarının uydu yayınları da yarın sonlandırılacak. Türksat, Samanyolu grubu altında faaliyet gösteren Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV'nin de aralarında bulunduğu kanallar ile radyoların sözleşleşmesini yenilemedi. STV'ye gönderilen yazıda yarından itibaren uydu yayınlarının kesileceği bildirildi.

İhbarnameye göre, Samanyolu TV'nin Türksat'la yaptığı "Uydu Kapasite Tahsisi" sözleşmesinden yararlanarak yayın yapan TV kanalları ile radyolar yarından itibaren uydudan yayın yapamayacak. 

ALTERNATİF İZLEME YOLLARI
Samanyolu Yayın Grubu'na ait Samanyolu Avrupa, Ebru TV, Mehtap TV, Samanyolu Haber, Yumurcak TV, Dünya TV, MC TV, Samanyolu Afrika, Tuna Shopping TV, Burç FM, Samanyolu Haber Radyo, Radyo Mehtap ve Radyo Cihan'a alternatif nasıl izlenebilir. Kanalların D Smart üzerinden gösterimi devam ediyor. Fakat bunun yanında Küre TV'den canlı olarak tüm kanalları izlemek mümkün. Radyo Cihan'ın da kendi web sitesi üzerinden canlı yayını bulunuyor. Samanyolu'nun internet sitesi üzerinden de bu yayınlara erişim sağlanabileceği belirtiliyor.

Yazar: Haberci
samanyolu tv türksat çıktı samanyolu tv izleme yolları yumurcak tv izleme yolları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
YUSUF CAN KURT     2017-04-14 Herkim samanyolu tv kapatisa uyduda atsa Allah o zalimler yok etsin inşaallah samanyolu t.v. kanalar acin
huseyin goycayli     2017-02-09 bu nedi men ekip 1 siz hec vaxt yasaya bilmerem nolar burda basbakana seslenirem nolar cenab RECEB TAYYIB ERDOGAN xais edirem samanyolu tv acilsin ekip 1 siz yasaya bilmirem en esasida akif emir ve aysegul nolar xais
N/A     2016-02-03 SAMANYOLU TV FREKANS AYARLARI Artık Türksat uydusu üzerinden yayın yapamayacak olan Stv yeni yayın frekans ayarları ile yayın kanalını izleyebilirsiniz. Uydu : Hotbird 13 E FREKANS : 11054 Mhz Polarizasyon : Horizontal (H) Sembol Rate : 27500 Fec : 5/6
ayse     0000-00-00 Baskanin dedigi oldu alin iste oturun kendiniz izleyin. Neyi vardi o kanalin ailecek izledigimiz kanaldi televizyonun geregi kalmadi satmayi dusunuyoz
aygül murat     0000-00-00 Bu ceza bizlerede verildi.stv.mc bu kanalların yaptığı programların benzerini bile diğer kanallarda görmüyoruz.ailece izleyeceğimiz düzgün hiçbir kanal yok artık çok üzgünüz
Emine     0000-00-00 Mc tv yi nerden izleyebiliriz küre tvde ses yok
ayten & sahin     0000-00-00 allahim nolur izlediyim 2 dizi var sungurlar me nizama adanmis ruhlar olnalari bizlere cok gorme ne olur ali baburu baba bagisla
Samanyolunu izlemek için şunları yaparsınız.     0000-00-00 DİĞER UYDULAR ÜZERİNDEN İZLEME Eutelsat uydu frekansları 12130 H 27500 3/4 - (KabelKiosk) Samanyolu TV Avrupa Hotbird uydu frekansları - 11054 H DVB-S/MPEG-2 27500 5/6 Samanyolu TV Avrupa w F 410 420 Tur 8004 MEHTAP TV VE BURÇ FM YENİ FREKANSLARI Astra frakensları - 4.8°E Yeni Turkiye Paketi Frekans:12692 H 2400 (SD) Samanyolu TV BURC FM S HABER FM Radyo Mehtap için de bu frekansları kullanabilirsiniz.
Songul     0000-00-00 Dizileri nasil izliyecez en sevdiyim diziler vardi orda
Sungurlar     0000-00-00 Dizileri nasıl izliyecez internet uzerinden yayın akışı varmi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.