Teröristlerin dağlardaki inleri böyle imha edildi

Bingöl'de teröristlerin saklanmak için kullandığı 9 sığınak Türk askerince imha edildi. Peynirden, pirince, gübreden su tankına kadar pek çok yaşam malzemesi ele geçirildi.

Teröristlerin dağlardaki inleri böyle imha edildi

Bingöl'ün Göltepesi mevkiinde terör örgütü PKK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 9 sığınak içerisindeki malzemelerle birlikte imha edildiği bildirildi 

İŞTE ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER
Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, merkez Göltepesi mevkiinde bölücü terör örgüt mensuplarına yönelik operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarına ait içerisinde, 102 kilogram beyaz peynir, 100 kilogram un, 50 kilogram kesme şeker, 40 kilogram pirinç, 40 kilogram makarna, 10 kilogram kuruyemiş, 3 adet uyku tulumu, 7 çift ayakkabı, 3 adet hava pompası, 200 metre kablo, 7 adet sırt çantası, 12 adet şemsiye, 2 kilogram tütün, 10 adet çay bardağı, 450 kilogram amonyum nitrat, 50 kilogram gübre,1 adet şişme bot, 6 adet kürek, 1 adet akü, 5 tonluk su tankı, 12 adet büyük pil, 3 adet büyük tencere, 2 adet çaydanlık, 4 adet kazma, 4 adet panço ve 1 adet at semeri ve bol miktarda muhtelif gıda, yaşam malzemesi ve kıyafet olan 9 adet sığınak ele geçirilmiştir” denildi.

BARINAKLARI İMHA EDİLDİ
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda ele geçirilen malzemelerin ve sığınakların yerinde imha edildiği belirtilen açıklamada, “İcra edilen bu operasyon neticesinde bölgede barınmaya çalışan bölücü terör örgütü mensuplarının barınma çalışmalarına engel olunmuştur. Terör örgütüne karşı icra edilen operasyonların temel hedefi, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasıdır. Bingöl halkımızın desteği ile güvenlik güçlerimiz terörle mücadele harekâtını kararlılıkla sürdürecektir” ifadelerine yer verildi. 

Bu operasyonlarla terör örgütüne ağır darbe vurulduğu anlaşılıyor. Öyle ki, yaşam şartlarını yürütmek için kullanılan bu barınakların imha edilmesiyle hayata tutunma şansları azalacak.

Yazar: Haberci
bingöl terörist barınakları terörist barınaklarından çıkanlar teröre darbe bingöl terör
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı