Betboo yeni giriş

Liderler Antalya'da Özel harekat operasyonda

Türkiye, G-20 için Antalya'ya gelen liderleri ağırlarken, Türk Polisi IŞİD militanlarına operasyonlarını sürdürüyor. Gaziantep'ten sonra Ankara'da da operasyon yapıldı. Başkent Ankara'daki operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Liderler Antalya'da Özel harekat operasyonda

Terör örgütü IŞİD'in Fransa'nın başkenti Paris'te eş zamanlı yaptığı eylemlerle 160 kişi hayatını kaybetmişti. Dünya liderlerinin terör örgütü IŞİD hakkında önemli karar alacağı Antalya zirvesi için hareketlilik devam ederken, Türk polisi IŞİD'e peş peşe darbe indiriyor. 

BAŞKENT'TE IŞİD HAREKATI
Başkent’te, terör örgütü DAEŞ’e yönelik eş zamanlı operasyonda, 7 kişi gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DAEŞ mensubu oldukları belirlenen kişilerin önceden belirlenen adreslerine operasyon düzenledi. Operasyonda, 7 kişi gözaltına alındı. Operasyona, özel harekat polislerinin destek verdiği öğrenildi.

ANTEP'TE GECE OPERASYONU
Gaziantep’in Beykent Mahhallesi’nde IŞİD terör örgütüne ait bir hücre evini tespit eden polis ekipleri, gece saatlerinde eve baskın düzenlemiş, operasyon esnasında evde bulunan bir IŞİD militanı üzerindeki bombayı patlatması sonucu 4 polis yaralanmıştı. Polis, Ankara’da yaşanan bombalı saldırı ile ilgili olduğu belirlenen IŞİD militanın girdiği eve operasyon düzenlenmesi kararı adı. Özel harekat polisleri ve zırhlı araçlarla 10 katlı apartmanın çevresinde geniş güvenlik tedbirlerinin alınmasının ardından operasyon başlatmıştı. 

SINIRDA 4 IŞİD'Cİ ÖLDÜRÜLDÜ
Suriye-Türkiye sınırının sıfır noktasında, sınır hattına yapılacak olan duvarla ilgili çalışma yapan iş makinelerinin bulunduğu bölgeye yaklaşması üzerine “Dur” ihtarına uymayan 4 IŞİD militanı öldürüldüğü açıklandı. Görgü tanıkları, sınırın Suriye tarafında Karaveli köyünde IŞİD militanlarının kendi aralarında bir çatışma yaşandığını ifade ederek, “Kendi aralarındaki çatışmadan sonra iki araç Türk sınırına doğru geldi. Askerler 'dur' ihtarında bulundu. Araçlar durmayınca kobra tipi zırhlı araçlardan ateş açıldı. 4 IŞİD militanı öldürüldü" açıklamasını yaptı. 

DEV G-20 ZİRVESİ VE OPERASYONLAR
Liderlerin tek tek geldiği Antalya'daki G-20 zirvesi öncesi polisin eş zamanlı operasyonları örgüte göz açtırmıyor. Zirvede de en son Paris saldırısının ardından 'terör' gündemine ağırlık verileceği ve önemli yaptırımların ortak kararla alınması bekleniyor. Dünyanın önemli ülkelerinin önemli konumundaki liderler, Türkiye'de terörle ilgili önemli kararlar alırken, polis ve askerin teröre darbesi de vatandaşlarca takdirle karşılanıyor. 

Yazar: Haberci
ışid operasyonlar ankara ışid operasyon g20 operasyonlar ışide darbe
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş