Betboo yeni giriş

Malatya TOKİ'de 1015 kişi kura çekimini bekliyor

Malatya'da TOKİ tarafından yaptırılan 4 bin 195 konuttan geriye kalan 1015 konut kurayla hak sahiplerine verilecek. TOKİ konutları ne zaman teslim edilecek. TOKİ'de kura heyecanı.

Malatya TOKİ'de 1015 kişi kura çekimini bekliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 220 hektarlık alanda yaptırdığı 4 bin 195 konuttan, geriye kalan 1015'i yarın ve Çarşamba günü yapılacak kura çekimiyle sahibine kavuşacak.

TOKİ ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Beydağı bölgesinde yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahipleri için 17-18 Kasım tarihlerinde noter kanalıyla kura çekimi yapılacak. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, toplam 220 hektarlık alanda yapılan Beydağı Kentsel Yenileme Projesi’nde hak sahibi 1015 kişinin konutları belirleniyor.

928'İ TESLİM EDİLMİŞTİ
Salı ve Çarşamba günleri Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan kura çekimi ile Kentsel Yenileme Proje alanı içerisinde taşınmazı bulunan ve konut karşılığı muvafakat imzalayan hak sahiplerinin konutları belirlenecek. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bugüne kadar, risk taşıyan 1323 adet konut yakılırken, toplamda 4195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedinin hak sahiplerine teslim edildiği, 3267 konutun yapımının ise devam ettiği belirtildi.

TOKİ BİNALARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK
Projenin I. ve II. Etabında 2013 yılında yapımına başlanan 3267 konuttan 1015’i daha 17-18 Kasım tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan kura çekimiyle hak sahipleri belirlenecek. TOKİ tarafından yapılan ve inşaatı bitme aşamasına gelen konutların hak sahiplerine 2016 yılı içerisinde teslim edilmesi hedefleniyor. 17-18 Kasım 2015 tarihlerinde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda noter kanalıyla yapılacak olan kura çekiminde, konut karşılığı muvafakat imzalayan hak sahiplerinin hazır bulunmaları istendi.

Yazar: Haberci
toki malatya malatya toki konutları kura kura heyecanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş