Betboo yeni giriş

Marmara'da peşpeşe iki deprem daha yaşandı. Korku giderek büyüyor

İstanbul'da yaşanan depremin ardından az önce bir deprem daha yaşandı. 2 kez yaşanan sarsıntının 3.1 ve 3.4 büyüklüğünde olduğu tespit edildi. 2 saatte 3 kez sallanan İstanbul'da vatandaşlar sokakta

Marmara'da peşpeşe iki deprem daha yaşandı. Korku giderek büyüyor

Marmara Denizinde 4.2 büyüklüğündeki depremin ardından 3.1 ve 3.4 büyüklüklerinde iki sarsıntı daha yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezinden alınan bilgiye göre, saat 17.45’te, merkez üssü Marmara Denizi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

7.7 kilometre derinlikte oluşan sarsıntı, İstanbul ve çevresinde hissedildi. Marmara Denizi merkezli saat 18.36’da 3.1, saat 19.04’te de 3.4 büyüklüklerinde iki sarsıntı daha yaşandı. Son 2 saatte 3 kez ard arda sallanan Marmara'da vatandaşlarda korku ve panik hakim. Sarsıntılar, korkutuyor. İstanbul'da beklenen büyük deprem böyle mi gelecek? Uzmanlar büyük deprem beklemiyordu fakat 3 gün sonra böyle bir sarsıntı yaşandı. Uzmanlar, vatandaşlarla dalga mı geçiyor?

İstanbul'da iki saat önce meydana gelen depremle de büyük panik yaşanmıştı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi ve AFAD Deprem merkezi depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıklamıştı. Marmara Denizi merkez üssü olarak açıklanan deprem akşam saat 17:45 sıralarında yerin yaklaşık 7.7 kilometre derinlikte meydana geldiği açıklamıştı.

Yazar: Haberci
marmara deprem marmarada yaşanan depremler son depremler istanbul depremi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş