Betboo yeni giriş

Bomba paniği Harvard Üniversitesi'ne sıçradı

IŞİD'in tehdit ettiği Amerika'daki Harvard Üniversitesi'nde bomba ihbarı yapıldı. Paniğe yol açan ihbarda 4 yerleşke boşaltıldı. Giriş çıkışlar boşaltıldı ve bomba imha ekipleri arama yapıyor. Eyfel kulesi de yeniden ziyarete açıldı.

Bomba paniği Harvard Üniversitesi'ne sıçradı

ABD'nin Cambridge ve Boston kentlerinde yerleşkeleri bulunan Harvard Üniversitesi'ne yapılan bomba ihbarı paniğe yol açtı. Harvard Üniversitesine bomba konulduğu ihbarı üzerine yerleşkenin 4 binası boşaltıldı. 

Üniversite polisi, 4 ayrı yerleşkeyi boşaltırken, ünlü Harvard Bahçesi'ne girişler durduruldu, bomba uzmanlarının binalar ve bahçe içerisinde bomba araştırması yaptığı belirtildi. Bölgeye girişler kapatılırken, olay yerine polis, itfaiye ve bomba imha ekipleri sevk edildi. Bomba imha uzmanlarının incelemeleri sürüyor.

CAN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ 
Olayla ilgili açıklama yapan Harvard Üniversitesi Rektör Yardımcısı Katie Lappa, ihbarın e-posta yoluyla yapıldığını, hemen kolluk kuvvetleriyle temasa geçip 4 binayı boşalttıklarını, öğrencilerin can güvenliğinin her şeyden daha önemli olduğunu ifade etti. Lapp, aramaların birkaç saat süreceğini tahmin ettiklerini de ekledi. Öte yandan, bölgedeki diğer okullara da benzer e-postalar gittiği ve oralarda da bomba araması yapıldığı öğrenildi. IŞİD, eylemleriyle ilgili ABD'yi tehdit etmişti. Paris'teki saldırının ardından alarm verilen ABD'de de bu ihbar da titizlikle değerlendirildi.

Öte yandan Paris’teki terör saldırılarının ardından ziyarete kapatılan Eyfel Kulesi, akşam saatlerinde yeniden açıldığı bildirildi. Eyfel Kulesi’nin Fransa bayrağının beyaz, kırmızı ve mavi renkleriyle ışıklandırıldığı görüldü. Tarihi kulenin 3 gün süreyle bu renklerde olacağı öğrenildi.

Yazar: Haberci
Harvard Üniversitesi bomba ışid abd tehdit eyfel kulesi ziyaret
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş