Betboo yeni giriş

Yeşilçam'ın ilk komedyenlerinden Atilla Arcan vefat etti

'Binbir Surat' komedisi ile insanların gözünde taht kuran, Yeşilçam'ın ilk komedyenlerinden Atilla Ercan, hayatını kaybetti. Ercan'ın ölümü sanat dünyasını da yasa boğdu.

Yeşilçam'ın ilk komedyenlerinden Atilla Arcan vefat etti

Türk televizyonlarının ünlü Aktörü ve komedyeni olan ve asıl adı Atilla Gürses olan Atilla Arcan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Birçok dizi ve filmde rol alan Arcan, 90’lı yıllarda yapmış olduğu 'Binbir Surat' adlı komedi programı ile milyonları ekran başına kitlemişti. Dönemin en çok izlenen programını yapan Arcan, pek çok kişiyi ağlarken güldürmüştü. 

ATİLLA ARCAN KİMDİR?
Gerçek adı Atilla Gürses olan Atilla Arcan, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Muharrem Gürses gibi Türk sinemasına yıllarca hizmet etti. Tiyatro ve Sinema oyuncusu, yönetmen ve senarist Muharrem Gürses’in oğludur. Kardeşinin adı Kemal Gökhan Gürses’dir. “Binbir surat Atilla Arcan” adında ünlüleri taklit ettiği gösterileri ile tanınan Atilla Arcan bir çok sinema filmlerinde, tiyatrolarda ve televizyon dizilerinde de rol aldı. 90’lı yıllarda yaptığı “Süleyman Demirel” taklidi ile hafızalara kazınmıştı. Atilla Arcan, oyuncu Gül Arcan ile 1984 yılından beri evli olup, Şebnem Sevgi Gürses (d.1979) adında bir kızı ve Barış, Özgür, Çağrı adlarında 3 oğlu vardır. Arcan geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

KOMEDYENLERDEN BAŞSAĞLIĞI TWİTİ
Arcan’ın ölüm haberini kendisi gibi komedyen olan Cem Yılmaz ve Hakan Yılmaz resmi twitter hesaplarından duyurdu. Komedyen Cem Yılmaz twitter hesabından Arcan’ın fotoğrafını paylaşarak, "Ah Canım. Atilla Arcan mekanın cennet olsun. Yeni duydum, önemli bir ailenin ferdi değişik tatta bir komedyendi" diye yazarken, komedyen Hakan Yılmaz ise, "Atilla Arcan, vefat etmiş. Allah rahmet eylesin. Çok güzel adamdı. Yakınlarına sabır diliyorum" ifadelerini kullandı. 

ATİLLA ARCAN SÜLEYMAN DEMİREL TAKLİDİ
Ünlü Komedyen Atilla Arcan, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in taklidi ile büyük bir çıkış yakalamıştı. İşte Ercan'ın Demirel taklidi.

 

Yazar: Haberci
atilla arcan vefat atilla arcan kimdir atilla ercan demirel taklidi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş