Betboo yeni giriş

Dünya şampiyonuna görülmemiş karşılama

Dünya Karate Şampiyonası'nda birinci olan Kayra, memleketi Bodrum'da görülmemiş bir kutlamayla karşılandı. Motorsiklet hediye edilen Kayra'ya özel pasta ve sarmalar yapıldı. Yüzlerce kişi ellerinde Türk Bayrağı, Bodrum sokaklarında slogan attı.

Dünya şampiyonuna görülmemiş karşılama

Endonezya’da düzenlenen Ümit Genç Dünya Karate Şampiyonası’nda +54 Kilogramda Dünya Şampiyonu olan Kayra Sezgin’e Bodrum'da görkemli bir karşılama töreni düzenlendi. Motorsiklet hediye edilen Kayra için meşaleler yakılıp, Türk bayraklarıyla, 'Bodrum seninle gurur duyuyor' sloganları atıldı. 

DÜNYA ŞAMPİYONUNU AĞLATTILAR
Bodrum-Milas Havalimanı’nda ailesi, sporcu arkadaşları, yakınları, B.B. Bodrumspor Kulüp yöneticileri ve Dünya Şampiyonu karatecinin geldiğini duyan diğer yolcular tarafından “Türkiye seninle gurur duyuyor”, “Bodrum seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşılanan Kayra Sezgin, yaklaşık 30 araçlık konvoy ile Bodrum Belediye Meydanı'na geçti. Burada meşaleler eşliğinde oluşturulan koridordan üstü açık bir araç ile geçen Kayra Sezgin ve Bodrumlu diğer Milli karateciler, Yokuşbaşı mahallesine geçti. Şampiyonun mahallesi ay yıldızlı bayrak ve balonlarla süslendi. Mahalle sakinleri Sezgin’i davul zurnayla karşılarken, Sezgin gördükleri karşısında zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

ŞAMPİYON HASRET GİDERDİ
Yakınlarıyla hasret gidererek şampiyonluğu kutlayan Kayra Sezgin, çok mutlu olduğunu belirterek, “Çok güzel bir duygu. Türkiye’ye, Bodrum’a böyle bir başarıyı getirmek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fatih hocamın emeğini yok sayamam, ona çok teşekkür ediyorum. İbrahim amcaya çok teşekkür ederim. Anneme babama çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir duygu anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek” dedi.

ŞAMPİYONLARI BODRUM'A GETİRMELİ
Dünya Karate Federasyonu Başkanı Baş Danışmanı ve Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Oruç ise İstanbul’da böyle karşılamalar olmadığını belirterek, "İstanbul’dan 10 yıldır Avrupa ve Dünya şampiyonlarına gidiyorum, böyle bir karşılama görmedim. 20 Milyon nüfuslu İstanbul’da inanın böyle bir karşılama yok. Allah hepinizden razı olsun. Bodrum’da trafiği kilitlediniz” dedi. Kayra Sezgin’i tekrar kutlayan Oruç, “Bundan sonra şampiyonlarımızı önce Bodrum’a getirmemiz lazım” diyerek espri yaptı. 

ŞAMPİYON KAYRA PASTASI
Mahalle sakinleri Kayra Sezgin’i tek tek kutlayarak hediyeler verdi. En güzel hediye ise Kayra'nın hayalini kurduğu motorsiklete kavuşmu oldu. Gecenin sonunda üzerinde karateci kız resmi bulunan ve ‘Şampiyon Kayra’ yazılı bir pasta kesildi. Kayra Sezgin ve mahalleli davul zurna eşliğinde oyunlar oynayarak şampiyonluğu kutlandı.

Yazar: Haberci
kayra sezgin karşılama bodrum şampiyon bodrum karate şampiyonu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş