Betboo yeni giriş

Ege ve Marmara'da fay hattı mı kırıldı? Yunanistan'da sallandı

Dün peş peşe 3 deprem yaşayan Marmara'dan sonra bugün Ege'de de deprem oldu. Bunlada kalmadı, Yunanistan'da 6,7 şiddetinde deprem oldu. Fay hattı mı kırıldı? Depremler neden yaşanıyor?

Ege ve Marmara'da fay hattı mı kırıldı? Yunanistan'da sallandı

Dün Marmara Denizi'nde saat 17.45'te Richter Ölçeği'ne göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bugün sabah saatlerinde ise Ege Denizi'nde de 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremlerin ardından ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, Yunanistan'ın güneybatısındaki Yanya kentine 104 kilometre mesafede 6.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. 

EGE VE MARMARA'DA FAY HATTI MI KIRILDI?
Peş peşe Marmara ve Ege'deki depremler akıllarda korku dolu senaryolar oluşmasına neden oluyor. Bölgedeki fay hatlarının kırılmasından endişe eden vatandaşlar, daha şiddetli bir deprem olabilir korkusuyla yaşıyor. Son olarak sabaha karşı 05.00'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, Ege Denizi'nde saat 05.00'te 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Fakat depremin merkez üssü Yunanistan'dı.  ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi, Yunanistan'ın güneybatısındaki Yanya kentine 104 kilometre mesafede 6.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı.

DEPREMLER NEDEN YAŞANIYOR
Öte yandan Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, İstanbul'da 30 sene içinde 7,4 büyüklüğünde bir deprem olabileceğini belirterek, “Özellikle Marmara Denizi'nde bulunan adalarda uzun zamandır deprem olmadı. Burada deprem olabilir" demişti. Depremlerin fay hattı kırığından olabileceği düşünülüyor.

Yazar: Haberci
deprem son depremler marmara ve egede deprem yunanistan deprem fay hattı nerede
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş