Madagaskarlı doktor Türkiye'de iğne oyası öğreniyor

Madagaskarlı doktor Türkiye'de evlendikten sonra Kocaeli'ye yerleşti. Şimdi iğne oyası kursu gören doktor, "Türk kültürünü çok sevdim" diyor.

Madagaskarlı doktor Türkiye'de iğne oyası öğreniyor

Kandıra’ya yerleşen Madagaskarlı doktor Voang, KO-MEK’te öğrendiği iğne oyası ile Türk kültürüne uyum sağlıyor. Görenleri hayrete düşüren Voang, Türk'ün örnek alınacak bir kültürü olduğunu söylüyor. 

21 yıl önce Fransa'da tıp fakültesinden mezun olan Madagaskarlı Doktor Erker Voang, bir anda kendini Kocaeli Kandıra’da buldu. Mezun olduktan sonra evlenen doktor çift, daha sonra mecburi görev için Kandıra’ya atandı. 21 yıl önce yaşadığı zorlukları anlatan Voang, ‘’Eşim çocuk doktoru olduğu için 21 sene önce mecburi hizmete geldik, ama buraları sevdiğimiz için Kandıra’da kaldık’’ diyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu'na (KOMEK) giden doktor Voang, görenleri şaşırtıyor.

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ÇOK SEVDİM
Elişi yapmayı çok sevdiğini ifade eden Voang, "’Geçen sene sergiye geldiğimde orada gördüklerimden etkilenip, bu işi ben de yapabilirim dedim. Hocam çok destek oluyor. Madagaskar’dan evlenerek geldim, Türk kültürünü çok sevdim" dedi. Voang, "Şimdi buralar cennet gibi yer oldu. Daha önceden yollar ve Kandıra’nın içi çok kötü durumdaydı. O zamanlar bırakma aşamasına gelmiştik, ama şimdi Kandıra bambaşka bir yer oldu" ifadelerini kullandı. 

Kandıra’yı çok sevdiğini ifade eden Voang, kadınlarla bir şeyler yapmayı onlarla sohbet etmeyi de çok sevdiğini söylüyor. 

Yazar: Haberci
madagaskarlı doktor Erker Voang iğne oyası öğrenme
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.