Betboo yeni giriş

TİKA Sırbistan'da 41 bin meyve fidanı dağıttı

TİKA, Sırbistan’daki Sürdürülebilir Tarım Projelerine destek olmak için ayva, vişne ve erik fidanı dağıttı. Toplam dağıtılan fidan sayısı 41 bini buldu.

TİKA Sırbistan'da 41 bin meyve fidanı dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Sırbistan genelinde Meyveciliğin Geliştirilmesi ve Yeni Ekim Alanlarının Oluşturulması Projesi kapsamında farklı Belediyeler bünyesindeki çiftçilere ayva, vişne ve erik fidanları desteğinde bulundu.

Sırbistan’da tarım ekonomisinin geliştirilmesine yönelik birçok proje ve faaliyetlere imza atan TİKA, Sırbistan ekonomisinde önemli bir yeri olan ve iş gücünün yaklaşık yüzde 25’inin geçimini sağladığı tarım sektöründe yapılan projelere bir yenisini daha ekledi. Sırbistan’ın güneydoğusunda tarım ile ilgilenen çiftçilerin desteklenmesi ve yeni meyve ekim alanlarının oluşturulması amacıyla TİKA tarafından Vladiçin Han’da 84 aileye ayva, vişne ve erik fidanları desteği sağlanırken Knyazevats Belediyesi’nden 154 aileye ise vişne fidanı temin edildi.

21 BİN FİDAN DAĞITILDI
Sırbistan’ın az gelişmiş bölgelerinden olan ve nüfusunun çoğunluğu tarım ve hayvancılık ile ilgilenen Vladiçin Han Belediyesi’ne, var olan ancak yeteri kadar işlevselleştirilemeyen tarımsal üretim potansiyelin kullanılabilmesi için 4.000 adet ayva fidanı, 3.000 adet vişne fidanı ve 14.000 adet erik fidanı desteğinde bulunuldu. Vişne üretimi ile meşhur olan ancak geçen yıl yaşanan dolu felaketi nedeniyle ekim alanları etkilenen Knyazevats Belediyesi’ne ise 20.000 vişne fidanı temin edildi.

Sürdürülebilir tarım projeleri desteği kapsamında üretim faaliyetlerinin geliştirilmesi çerçevesinde başlatılan fidan temini bu yıl içerisinde devam edeceği bildirildi. 

Yazar: Haberci
sırbistan sırbistan fidan tika haberleri fidan dağıtımı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş