Betboo yeni giriş

Yediğinize dikkat etmezseniz rahatsızlıklar baş gösterir

Sağlıklı bir yaşam sürmek için yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz öneriliyor. Sağlıklı beslenme olmazsa, bunun peşinden rahatsızlıklar sizi bulabilir. Diyetisyen Esra Kula, püf noktaları anlattı.

Yediğinize dikkat etmezseniz rahatsızlıklar baş gösterir

Diyetisyen Esra Kula, sağlıklı beslenmenin püf noktalarını anlattı. Beslenmenin altın kurallarını anlatan Kula, bunun gerçekleşmediği insan bünyesinde çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabileceğini söyledi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat faaliyetleri kapsamında 'Sağlıklı Beslenmenin Altın Kuralları' konulu bir seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak Diyetisyen Esra Kula katıldı. Şehir Tiyatrosu'nda düzenlenen seminerde sağlıklı beslenmek için uyulması gereken kurallar anlatıldı. 

Seminere konuşmacı olarak katılan Diyetisyen Esra Kula, sağlıklı beslenmenin temlinde yeterli ve dengeli beslenmenin olduğunu belirtti. Her insanın hayatını sürdürmesi için alması gereken besinler olduğunu ifade eden Kula, bu besinlerden fazla ya da az almanın farklı rahatsızlıklara sebebiyet verdiğini kaydetti. Besin grupları hakkında da ayrıntılı açıklamalarda bulunan Esra Kula, sağlıklı ve yeterli beslenmek için besin gruplarından ne kadar almak gerektiğine ilişkin bilgiler verdi.

Diyetisyen Esra Kula, seminerin sonunda kendisini dinlemeye gelenlerin sorularını yanıtladı. Kula'ya genellikle beslenmede dikkat edilmesi gereken konular, nelerin tüketilmesi, sağlıklı beslenmede en etkili yöntem gibi sorular soruldu.

Yazar: Haberci
Diyetisyen Esra Kula sağlıklı beslenme yöntemi dengeli beslenme
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş