Kurbanda kaçan boğanın sıra dışı hikayesi. Kaderinden 2 ay kaçabildi

Kurban Bayramı'na kesim aracından kaçan boğa, 2 ay boyunca Milli Park'ta saklandı. Avlanmak yasak olduğu için özel izin alındı. Didik didik aranan boğa bulundu ve olması gereken 60 gün sonra oldu. Kaderi yine aynı oldu.

Kurbanda kaçan boğanın sıra dışı hikayesi. Kaderinden 2 ay kaçabildi

Kahramanmaraş'ta Kurban Bayramı'nda sahibi tarafından kesimhaneye götürülürken kaçan boğa nihayet ortaya çıktı. Göksun Devlet Av Sahası'na kaçan boğa, görülse de yakalanamadı. Defalarca vurulmak istendi fakat 'avlanmak yasak' olduğu için özel izin istendi. Sonunda olan oldu ve boğa bu hale geldi.

Geçtiğimiz Kurban Bayramı arifesinde Afşin Anzorey Mahallesi'nden Hayrettin Akdağ ile Fehmettin Akdağ'ın kurbanlık olarak aldıkları tosun, kesim için araçtan indirilirken kaçtı. Tüm uğraşlara rağmen yakalanamayan kurbanlık tosun mahallede bulunan Tülüce ormanlık alanına kaçtı. Birkaç defa kovalanmasına rağmen yakalanamayan tosun, bölgenin Göksun Devlet Avlağı (av sahası) sınırlarında olması nedeniyle olayla ilgili Anzorey Mahalle Muhtarı tarafından Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne bilgi verildi. 

VURULMASI İÇİN İZİN
Kesimhanede kesilirken kaçan ve yabanileşen tosun canlı olarak yakalanması imkansızlaşınca kurbanlığın vurulmasına karar verildi. Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nün bilgisi dahilinde ve Anzorey Mahallesi Muhtarı Mahmut Alagöz'ün koordinatörlüğünde birkaç defa avcılar tarafından tosun vurulmak istense de gerekli olanak sağlanamadı. 

AYAĞINDAN VURULDU VE 2 AY SONRA BU HALE GELDİ
Bölgede orman çalışması yapan Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarının Muhtar Mahmut Alagöz'e tosunu gördükleri ve kendilerine saldırdığını bildirmeleri üzerine sabah erken saatte avcılar tekrar bir araya geldi. Kısa süreli bir takipten sonra kurbanlık tosun ayaklarından vurularak yakalandı ve kesimi gerçekleşti. Traktöre yüklenen tosun sahiplerince köye indirildi ve etleri pay edilerek köylülere dağıtıldı.

Yazar: Haberci
kaçan boğa kahramanmaraş haberi kaçan boğa yakalandı ormanlık alana kaçan boğa
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor