Betboo yeni giriş

Bilgievi öğreci ve veliye eğitim veriyor

Kocaeli'de bilgievi adeta bir taşla 2 kuş vuruyor. Amaçları eğitim vermek olan merkez, öğrencilerin ders saatinde onları almayan gelen velilere de özel bir uygulama yaptı. Bekleme salonuna konulan kütüphane ile velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor.

Bilgievi öğreci ve veliye eğitim veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri’nde bilgi destek programından yararlanan öğrenciler sınıflarda ders görürken, onları bekleyen veliler de kütüphanede kitap okuyarak vakitlerini değerlendiriyor. Bu farklı hizmet her iki tarafı da memnun ediyor. ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİLİYOR
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 15 Bilgievi’nden birisi olan Akçakoca Bilgievi’ne kayıtlı öğrenciler, bilgi destek programlarının yanı sıra eğitici ve eğlenceli aktivitelerden faydalanıyor. Üçüncü sınıfta okuyan oğlunu, okuldan sonra Bilgievine getiren öğrenci velisi Hayriye Hanım, “Hiçbir ücret vermeden tüm derslerden yararlanıyoruz. Eğitmenler çocuklarla özel bir dershanedeymiş gibi ilgileniyorlar. Hem çocuklar, hem de bizim için faydalı etkinlikler oluyor. Ben ve çocuğum elimizden geldiğince bu etkinliklere katılıyoruz ve çok memnunuz” dedi.
 
EVE KİTAP GÖTÜRÜLEBİLİYOR
Öğrenci velisi Hafize Hanım, 2. sınıfta okuyan kızını her gün Akçakoca Bilgievi’ne getiriyor. Etüt derslerine giren kızını beklerken, zamanını veli kütüphanesinde geçiren Hafize Hanım, “Bilgievinin kütüphanesi çok zengin. Her yaşa göre kitap var. Burada çocuklarımızı beklerken zamanımızı kitap okuyarak değerlendiriyoruz. Buradan, çocuğum da ben de evimizde bulunmayan kitapları evde okumak üzere alabiliyoruz. Bunlar bence çok iyi hizmetler, tüm çalışanlara teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

TORUNU İÇERDE NİNESİ DIŞARDA OKUYOR
Öğrencisi, Bilgievinden faydalanan velilerden birisi de Zeynep Ercan. Zeynep Hanım, ikinci sınıfta okuyan torununu okul çıkışında her gün Bilgievi’ndeki etütlere getiriyor. Torununu veli kütüphanesinde bekleyen Zeynep Hanım, “Burada torunumu beklerken aradaki zamanı kitap okuyarak geçiriyorum. Her istediğimiz kitabı bu kütüphanede bulabiliyoruz. Torunum burada kitap okuma alışkanlığı kazandı ve okuma hızını geliştirdi. İstediği kitabı alıp evde okuyabiliyor” dedi.

Öğrenci ve veliler verilen hizmetten memnun, amacı eğitim olan Bilgievi ise böyle bir uygulumayla örnek teşkil ediyor.

Yazar: Haberci
kocaeli bilgievi bilgievi hizmetleri öğrenci ders veliye kütüphane
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş