Ankara'daki sel mizah konusu oldu

Ankara'da sağanak yağış nedeniyle bazı mahallelerde su taşkınları yaşandı. Olaylar mizah konusu oldu. Başkan Melih Gökçek, ekiplerin mücadeleyi sürdürdüğünü söyledi.

Ankara'daki sel mizah konusu oldu

Başkent Ankara, sağanak yağışa teslim oldu. Akşam saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle, bazı mahalle ve yollarda su taşkınları yaşandı. Alt geçitler ve yollar ulaşıma kapandı. Olay, sosyal medyada mizah konusu olurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökcek, ekiplerin seferber edildiğini duyurdu. 

Aniden bastıran sağanak nedeniyle şehrin bir çok yerinde ev ve işyelerini su bastı. Su seviyesinin yer yer 1,5 metreyi bulduğu olaylarda, bazı araçlar kullanılamaz hale geldi. Bir otoparkttaki araçlar, suların altında kayboldu. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafa, "Türkiye'nin ilk otomobil plajı, yüzme bilmeyen doblo boğulma tehlikesi geçirdi" gibi mizahi yazılar yazıldı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, 20 dakikada metrekareye 13.2 kilogram yağmur yağdığına dikkati çekerek, "Bazı güzergahlarda sıkıntı yaşadık. Ekiplerimiz mücadeleye devam ediyor" dedi. Gökçek, kendisini eleştiren muhalefet partililere de tek tek cevap verdi. Gökçek, muhalefet belediyesinin yönettiği İzmir gibi pek çok belediyede yaşanan sel felaketlerinden kolaj yaparak, twitter hesabından paylaştı. 

Yazar:
ankara sel sel felaketi melih gökçek
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı