Betboo yeni giriş

Yeminine Besmele ile başlayan Milletvekili, Leyla Zana'yı eleştirdi

TBMM'de yemine besmele çekerek başlayan AK Partili Bennur Karaburun, seyyar satılıcılıktan bugünlere geldiğini anlattı. Karaburun, besmele ile başlayan her işin güzel olduğunu belirtti. Leyla Zana'yı da eleştiren Karaburun, "Yaptığı yanlış" dedi.

Yeminine Besmele ile başlayan Milletvekili, Leyla Zana'yı eleştirdi

Geçirdiği trafik kazası sonrası yaşadığı sıkıntılı dönemleri atlatarak ailesine destek olmak için seyyar satıcılık yapan ve bir yandan da ikinci üniversitesini bitiren AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, yaşadığı zorlu süreci süreci anlattı. 26. Dönem 1. Yasama Yılı'nın açılışında gerçekleştirilen yemin töreninde milletvekili yeminine 'Besmele' ile başlayan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, 7 yaşından 23 yaşına kadar yüzme ve stop sporlarıyla ilgilendiğini ve Türkiye derecelerinin olduğunu belirterek, stop oynadığı için üst üste 3 yıl gol kraliçesi olduğunu ifade etti. 

KÖK HÜCRE AMELİYATI OLDU
Kaza geçirdiğini ve masraflar için evlerini sattıklarını belirten Bennur Karaburun, "Çok büyük sıkıntılar çektik, maddi anlamda iyice dibe vurduğumuz noktalardı 1996'lı yıllarda. O kadar zordu ki bana diyorlardı ki 'oturamaz bile'. 2000'li yıllarda bilgisayarım oldu, bilgisayarım olmasıyla birlikte elime aparat yaptırdım ve onun yardımıyla bilgisayarımı kullanmaya başladım. Bu hastalığın mutlaka bir çözümü vardır düşüncesiyle araştırmaya başladım. Normal bir insanın bir saatte yaptığı araştırmayı belki ben 6 saatte yapıyordum. Büyük bir azimle geçen yıllardı, en sonunda kök hücre adı altında tedavinin olduğunu söylediler. 2006 yılında kök hücre ameliyatı oldum. Kök hücre ameliyatından sonra sırt kaslarım gelişti ve yüzmeye başladım. Yüzmek, yürümek kadar önemliydi benim için. Özgür olduğunuz ortam vardı, küçük de olsa havuzun içindesiniz. Kendimi idare edecek kadar olumlu gelişmenin varlığını hissederek, yalnız başıma hareket etmenin güzelliğini yaşadım" dedi.

İKİNCİ ÜNİVERSİTEYİ TEZGAHTA BİTİRDİM
Karaburun, annesi ve babasının her zaman için yanında olduğunu belirterek, "Babam iki kere bel fıtığından ameliyat oldu ve en sonunda da kalp pili takıldı. Benim zor zamanımda onlar benim yanımdaydı, ben kendimi toplayıp güçlü hissettiğim zaman dedim ki 'sıra bende, sıra sende Bennur'. Seyyar satıcılık yapmaya başladım. Bu süreçte küçük bir tezgahımız vardı, makyaj malzemeleri satıyorduk. Çok güzel dostluklarımız oldu. Tabii bu esnada zamanı hiç boşa geçirmek istemedim, ikinci üniversitemi de seyyar satıcılık yaparken tezgahın başında okuyarak geçirdiğim dönemlerim oldu. O zaman o üniversitemi de bitirmiş oldum. Aileme destek olmak adına ben de 6 yıl seyyar satıcılık yaptım, 2009 ila 2015 yılları arasında. Milletvekili olmadan önce seyyar satıcıydım" şeklinde konuştu. 

BESMELE İLE BAŞLAMAK
Milletvekili yeminine 'Besmele' ile başlamasına ilişkin olarak Karaburun, "Her işimizin başında Besmele çekeriz ve gerçekten de dilime şiar olmuş bir kelimedir bu. O esnada, daha doğrusu 7 Haziran seçimlerinden sonrakinde tam rampaya çıkarken 'Bismillahirrahmanirrahim' diye içimden söylemiştim. Tabii bu arada ses yankılandı, herkes demişti ki 'Herkes duydu, Meclis Başkanı duymadı' diye söylemişlerdi. Aslında bunun söylenmesi gerekiyor diye düşünüyorum açıkçası. Biz, Müslümanız Elhamdülillah, Besmele ile başladığınız her işin sonu da güzel devam ediyor" diye konuştu.

LEYLA ZANA'YI ELEŞTİRDİ
Karaburun, HDP'li Leyla Zana'nın yemininin geçersiz sayılması ve Zana'nın yemin tekrarına gitmemesine ilişkin, "Yemini değiştirmek gibi bir şey olamaz. Beni onunla kıyasladığınızda bunun doğru olmadığını düşünüyorum, ben sadece yemine başlamadan önce 'Bismillahirrahmanirrahim' dedim. Bu da çok normal bir şey ama onun yaptığı hem etik değil hem de doğru bir şey değil. Yasalarımıza hiçbirimiz karşı koymayız. Eğer bana Meclis Başkanı deseydi ki 'Yeminini tekrar et Bennur Hanım' diye, ben yine tekrar ederdim. O yaptığı yanlışı bildiği halde yanlışta ısrar ediyorsa bu vekil olma sürecindeki samimiyetsizliğini gösteriyor" dedi.

Yazar: Haberci
bennur karaburun bennur karaburun kimdir bennur karaburun hikayesi seyyar satıcılık yapan milletvekili
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş