Betboo yeni giriş

Yanan arabasına damacanayla müdahale etti

Bolu'da seyir halinde iken aracı yanan sürücü, panikledi. Aracında yangın söndürme tüpü bulunmayan sürücü, bir marketten aldığı damacanayla aracına müdahale etti.

Yanan arabasına damacanayla müdahale etti

Bolu'da seyir halinde alev alan kamyonetin sürücüsü alevlere damacana ile müdahale ederek söndürmeye çalıştı. Yangın, D-100 karayolu Kuruçay mevkiinde meydana geldi. Bolu kent merkezinden Organize Sanayi Bölgesi'ne giden Sebahattin Dere yönetimindeki 14 AC 553 plakalı kamyonet, İl Jandarma Komutanlığı’nın önünde aniden yanmaya başladı. Sürücü panik içinde kamyonetini yol kenarına çekerken, hemen bir dükkana koşarak su dolu damacana aldı. Kucağındaki damacana ile koşarak olay yerine gelen sürücü, damacana suyu ile alevleri söndürmeye çalıştı. Kısa sürede olay yerine gelen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, alevleri kontrol altına aldı. Kamyonette büyük hasar meydana geldi.

ARAÇLARDA YANGIN TÜPÜ ZORUNLULUĞU
Türkiye'de araçlarda yangın söndürme tüpü taşıma zorunluluğu var. Hatta bu tüpler bağajda değil, sürücünün elini attığında ulaşabileceği yerde bulunması gerekiyor. Fakat Türk milleti olarak, yangın tüpünü araç muayenesinden muayesine arabaya alıyor ve vizeyi aldıktan sonra bırakıyoruz. Bunu yapmayanlar ise araçlarının bagajında taşıyor. Bu haberde okunduğu üzere, yangın söndürme tüpü hayati önem arzediyor. Can ve mal kaybı yaşamamak için yangın söndürme tüpü bulundurunuz ve aracınızda ulaşabileceğiniz yere koyunuz. 

Yazar: Haberci
araç yangın boluda kamyonet yandı aracına damacana ile müdahale etti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş