Betboo yeni giriş

Fransa'da olağanüstü hal kararı 3 ay uzatıldı: The decision of a state of emergency was extended for 3 months in France

Başkent Paris'te terör saldırısı yaşayan Fransa'da Senato, olağanüstü hal kararı almıştı. Bu karar bugün 3 ay daha uzatıldı. The decision of a state of emergency was extended for 3 months in France

Fransa'da olağanüstü hal kararı 3 ay uzatıldı: The decision of a state of emergency was extended for 3 months in France

Başkent Paris'te terör saldırısı yaşayan Fransa'da Senato, olağanüstü hal kararı almıştı. Bu karar bugün 3 ay daha uzatıldı. Fransa Parlamentosu'nu oluşturan üst kanat olan Senato, olağanüstü hal kararını 3 ay daha uzatılmasına karar verdi.

Fransa Parlamentosu'nu oluşturan üst kanat olan Senato, olağanüstü hal kararını 3 ay daha uzatılmasına karar verdi. 130 kişinin öldüğü Paris saldırılarının ardından ilan edilen olağanüstü halin 3 ay uzatılmasını öngören yasa tasarısı Fransa Ulusal Meclisi tarafından kabul edilmiş ve onaylanmak üzere Senato'ya gönderilmişti. Senato'da bugün yapılan oylamada, oy birliği ile tasarının kabul edildiği bildirildi.

Olağanüstü hal yasası 1955 yılındaki muadiline kıyasla bir takım farklılıklar içeriyor. Yeni yasa ile internet sitelerine erişimin engellenmesi, radikal cami derneklerinin kapatılması ve hareket özgürlüğünün engellenebilmesi olanaklı hale getiriliyor. Yasa ile istihbarat birimlerinin yetkileri de genişletiliyor.

France capital Paris terrorist attack in the Senate who had taken to the emergency decision. This decision today has been extended for another 3 months.

France Parliament forming the upper wing Senate has decided to extend the emergency decision for 3 months more . 130 people were killed in the state of emergency declared after the Paris attack envisaging the extension 3 month bill adopted by the French National Assembly and was sent to the Senate for approval. In a vote held today in the Senate , the bill was reported unanimously accepted.

Emergency law contains some differences compared to counterparts in 1955 . Block access to websites with the new law can be prevented from being made possible closure of the association and freedom of movement of radical mosques . The law also expanded the powers of the intelligence agencies .

Yazar: Haberci
fransa olağanüstü hal paris terör saldırısı Paris terrorist attack in the Senate
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş