Betboo yeni giriş

Çocuklar, 'çocuklar ölmesin- Children should not die' yazısı canlandırdı.

Malatya'da, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 700 öğrenci ile mesaj veren bir kaligrafi oluşturuldu. Türk Bayrağı ve yanında 'Çocuklar Ölmesin' yazan çocuklar, İngilizce olarak da aynı anlamdaki, 'Children should not die' yazdı.

Çocuklar, 'çocuklar ölmesin- Children should not die' yazısı canlandırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikle dünyaya barış mesajı verildi. Kırmızı Hayatın Rengi Olsun Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Türkçe ve İngilizce “Çocuklar Ölmesin” kaligrafisini oluşturdu. 

SURİYELİ AYLA UNUTULMADI
Etkinlikte, Sümer Ortaokulu ve Hacı İbrahim Işık İlkokulu öğrencileri tarafından oluşturulan “Çocuklar Ölmesin” ve ingilizce olarak da, ' Children should not die' kaligrafisi yapıldı. Günün anlam ve önemini ise Hacı İbrahim Işık İlkokulu öğrencilerinden Melike Aktaş, "Bölüşmeyi en güzel çocuklar bilir. En sevdiğim varlığı; Annemi işte, kardeşimle paylaşabiliyorum. Arkadaşlarımla masumca her şeyi bölüşebiliyorum. Bölerken sevgiyi katıyorum ve gülümsüyorum. Uzatırken ellerim sıcacık ve kalbim… Anlamadığım şu ki, bölüşerek yaşamak, güzellik sevgi dostluk getirmesi gerekirken ölüşme ve ağlaşma getiriyor olması. Bana garip gelen bu çelişki neden büyüklerin canını yakmaz ki… Ne kıyıya vuran Suriyeli çocukları, ne kurşunlara hedef olan Filistinli çocukları ne Bosna’nın toplu mezarlarında uçuşan kelebekleri ne onca maden  içinde hiçe sayılan açlıktan ölen Afrikalı çocukları, ne elleri bağlanarak suya atılan Arakanlı çocukları ne Türkistan’ın mazlum çocuklarını  ne de ülkemin teröre kurban giden nice fidanlarını çocuklarını unutmadım… Unutulur mu ki… Hangi coğrafyada olursa olsun ölen çocuklar unutulur mu ki… Bir sevgi aşısı bulunsa ve zerk edilse büyüklerin yüreklerine acaba diyorum acaba çocuklar ölmeden yaşanır bir dünya olabilir mi? Çocukça kardeşçe" dedi.

DÜNYAYA MESAJ VERİLDİ
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, çocukların dünyaya güzel bir mesaj verdiğini vurgulayarak, “Bu bir barış mesajı. Bu mesaj, çok önemli, çok anlamlı. Bugün de çok önemli bir gün; Dünya Çocuk Hakları Günü. Çocuklarımızın bilinçlenmesi adına, sorumlulukları adına gerçekten çok güzel bir görev yerine getirdiler ve buradan dünyaya güzel bir mesaj vermiş oldular. Hergün istisnasız çocukların katledildiklerini, çocukların yetim öksüz bırakıldığını ekranlardan her zaman izliyoruz” diye konuştu.

Çocukların bu organizasyonu, etkinliğe katılanlardan tam not aldı.

Malatya'da, Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 700 öğrenci 'Children should not die' de yazdı. 

Yazar: Haberci
dünya çocuk günü malatya çocuk günü Children should not die
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş