Betboo yeni giriş

Öğretmenlerine ekosistem modeli ile teraryum hediyesi

Öğrenciler, öğretmenler günü hediyesi için ilginç bir çalışma yapıyor. 500 öğrenci, atölye çalışmasıyla ekosistem modelini anlatan teraryum yapacak.

Öğretmenlerine ekosistem modeli ile teraryum hediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı olan Kocaeli Bilim Merkezi’nde Öğretmenler Günü için atölye çalışması yapılacak. 500 öğrencinin katılacağı etkinlikte, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılacağı etkinlikte her saat aralığında 7 atölye çalışması yapılacak. 

DOĞADA İNCELEYİP YAPACAKLAR
Atölye çalışmalarına toplam 500 öğrenci katılacak. Öğrenciler uzman eğitmenler eşliğinde minyatür ekosistem modeli oluşturarak, Teraryum yapacak. Çocuklara doğada inceledikleri canlılar hakkında bilgi de verilecek. Öğrenciler daha sonra 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerine Teraryum çalışmasını hediye edecek.

CAM KAVANOZA YAPIYORLAR
Atölye çalışmasına yapılacak olan Teraryum, doğal ekosistemde karşılaşılan canlı cansız varlıkların (çim, yaprak, yosun, bitki ve hayvan) uygun şekilde cam kavanoza yerleştirilmesiyle oluşturuluyor. Çocuklarının atölye çalışmalarına katılmasını isteyen velilerin 0262 325 75 59 No’lu telefondan randevu almaları gerekiyor.

Yazar: Haberci
kocaeli belediyesi çalışmaları teraryum hediyesi öğretmene hediye
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş