Betboo yeni giriş

Hakkari'de yürüyecek sokak kalmadı.Hala çatışıyorlar.1 kişi öldü

Hakkari'de hendek kapatma işlemleri sırasında çıkan çatışmada 17 yaşındaki bir genç öldü. Yoğun silah sesleri arasında yaşanan hendek kapatma işlemine ara verildi.

Hakkari'de yürüyecek sokak kalmadı.Hala çatışıyorlar.1 kişi öldü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sokağa çıkma yasağı ile beraber başlatılan barikat ve hendek kaldırma operasyonu esnasında bir kişi hayatını kaybetti. 

Hakkari Valiliği tarafından ilçede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde hendek operasyonu başlatıldı. Zırhlı araçlar ve zırhlı kepçelerle mahalleye giden polis ekipleri, sokaklarda kazılan hendekleri doldurarak kurulan barikatları kaldırmaya başladı. Operasyon sırasında yoğun silah sesleri duyulurken, Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan 17 yaşındaki Mehmet Reşit Arıcı'nın hayatını kaybettiği bildirildi. Sabah saatlerinde hendek operasyonuna ara verilirken, ilçedeki sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

Hakkari Valiliği'nden yaptığı yazılı açıklamada, 'İlimiz Yüksekova İlçesinde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçe merkezinin tamamında 20 Kasım 2015 günü saat 20.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlçe merkezine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır' demişti. 

Yazar: Haberci
hakkari yasak sokağa çıkma yasağı mehmet reşit aracı öldü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş