Betboo yeni giriş

Çanakkale feribotu cumartesi pazar çalışmayacak

Çanakkale'de Bozcaada ve Gökçeada arasında çalışan feribot, şiddetli fırtına nedeniyle hafta sonu iptal edildi. GESTAŞ'dan açıklama var. Gökçeada'da ne var? Bozcaada'da ne var?

Çanakkale feribotu cumartesi pazar çalışmayacak

Çanakkale’de olumsuz hava şartları sebebiyle adalar hattında feribot seferleri iptal edildiği bildirildi. Çanakkale’de etkili olan fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Kuzey Ege’de etkili olan fırtına sebebiyle Bozcaada Geyikli hattında ve Gökçeada Kabatepe hattında yapılması planlanan seferler iptal edildi. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş ‘den yapılan açıklamada, “Kuzey Ege’de etkili olan fırtına nedeniyle Cumartesi ve Pazar günleri Kabatepe Gökçeada hattı ile bugün Bozcaada Geyikli hattı’nda ki seferler hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir” denildi. Boğaz hattında, Çanakkale Eceabat ile Çanakkale-Kilitbahir seferleri ise normal olarak devam ettiği bildirildi.

GÖKÇEADA DA NE VAR?
Kabatepe iskelesinden kalkan feribot ile varılan Gökçeada, Kefeloz Koyu, plajlar ve Rum Köyleri bulunuyor. Yine Dereköy Koyu, Barba Yorgo'nun Tavernası'yla ünlü olan Tepeköy de Gökçeada da yer alıyor. 

BOZCAADA'DA NE VAR?
Geyikli İskelesi'nden kalkan feribotla ulaşılan Bozcaada'da, Cenevizliler tarafından yaptırılan Bozcaada Kalesi var. Panoromik kale, turistlerin de ilgisini çekiyor. Eski Rum Mahallesi ve eski Türk Mahallesi'nin dokusunu kaybettiği sokakları da Bozcaada'da görüyorsunuz. 

Yazar: Haberci
çanakkale feribot bozcaada feribotu gökçeada feribotu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş