Betboo yeni giriş

Sinan Oğan MHP için adaylığını açıkladı-Meral Akşener ile birlikte mi olacaklar? Şimdi ne olacak?

MHP'de Genel Başkanlık için ismi geçen Sinan Oğan, resmen açıklama yaptı. Meral Akşener ile birlikte mi olacaklar? Sinan Oğan ve Meral Akşener birleşecek mi ? Sinan Oğan kimdir? Meral Akşener kimdir? MHP'de Devlet Bahçeli'nin devri kapanacak mı?

Sinan Oğan MHP için adaylığını açıkladı-Meral Akşener ile birlikte mi olacaklar? Şimdi ne olacak?

MHP Iğdır eski milletvekili Sinan Oğan, MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. MHP'li Sinan Oğan, 1 Kasım seçimlerinin MHP’ye önemli mesajlar verdiğini belirterek, MHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Oğan, "Genel Başkanımızın izahta güçlük çektiğimiz politikaları sonucu MHP 7 Haziran sonuçlarına göre her 4 seçmenden 1’nin oyunu kaybetmiştir. Genel Başkan adayı olacağımı saygıyla duyuyorum” dedi. 

Parti içi muhalefetin olmazsa olmazlarından Sinan Oğan ve Meral Akşener'in Genel Başkanlık için birlikte mi yarışacağı merak ediliyor. Akşener'in de genel başkanlık için aday olacağı konuşuluyor. Fakat parti içi muhalefetin ikiye bölünmesi Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin de elini güçlendirebilir. Bunu düşünen partililer, Akşener ve Oğan'ın birlikte hareket etmesi görüşünde. 

SİNAN OĞAN KİMDİR?
Sinan Oğan, 1967, Iğdır doğumludur. Türk stratejik araştırmacı ve 24. dönem MHP Iğdır milletvekili olan Oğan, ileri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilmektedir. Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile taltif edilmiştir. 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçilmiştir. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir. Açtığı davayı kazanarak ihraç edildiği MHP'ye geri döndü.

MERAL AKŞENER KİMDİR?
Meral Akşener, 18 Temmuz 1956 İzmit doğumludur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. 20., 23., 24. ve 25. Dönem İstanbul, 21. Dönem Kocaeli Milletvekilliği ile İçişleri Bakanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk annesidir. En son 1968 yılında CHP'den Millet Meclisi başkanvekili seçilen Muş Mebusu Hayriye Ayşe Nermin Neftçi'den sonra 10 Ağustos 2007 tarihinde Güldal Mumcu ile beraber TBMM başkanvekili seçilen kadın milletvekili oldu. Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. MHP'den 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmedi.

Yazar: Haberci
sinan ogan resmen aday mhp genel başkan adayları mhp de ne olacak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş