Betboo yeni giriş

TBMM'de yine oda skandalı. Dursun Çiçek'in oda fobisi

TBMM'de 1 Kasım seçimleri için kura çekimi yapıldı. 7 Haziran'dan sonra toplantı salonunu makam odası yapan Dursun Çiçek yine boş çekti. 37 milletvekiline oda aranıyor. İşte TBMM'deki oda sorunu.

TBMM'de yine oda skandalı. Dursun Çiçek'in oda fobisi

Yeni hizmet binasına taşınan TBMM'de oda sayısı yetersiz kalınca, bazı toplantı salonları milletvekili makam odasına çevirildi. Gelen konuklar, bu odalarda ağırlanıyor. 1 Kasım seçimleri öncesinde odasız kalan Dursun Çiçek, yine boş çekti. TBMM'nin mevcut binalarının yetersiz kaldığı düşüncesiyle geçtiğimiz yıl tamamlanan yeni Halkla İlişkiler Binası'nda milletvekillerine makam odası olarak toplantı salonları gösteriliyor. 

472 ODA NİYE YAPILDI?
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) yeni hizmet binası 11 katlı olarak ve 472 milletvekili odası ile hizmete girmişti. İçerisinde, komisyon toplantı salonları, çalışma odaları gibi pek çok bölüm bulunan binada, milletvekili, danışman ve sekretere 40 metrekarelik odalar verilmişti. 550 milletvekilinin seçildiği TBMM'de 472 milletvekili odası bulunması akıllara soru işaretleri getiriyor. 

ESKİ MECLİS BAŞKANLARINA JEST Mİ?
Yaşanan bu oda yetersizliğine halen hayatta olan TBMM eski Başkanlarının etkisi olduğu da düşünülüyor. Yaşayan 14 eski TBMM Başkanı'na birer oda tahsis edilmiş durum ve koruma, şoför ve 3 personel istihdamı yapıldığı konuşuluyor. 

Meclis’te yeni yapılan halkla ilişkiler binasında, 550 vekilin her biri için oda bulunmuyor. Bu yüzden odalar için yine kura çekildi. 37 milletvekili açıkta kaldı. Bu vekiller arasında MHP’den Erkan Haberal, AK Parti’den Hayati Yazıcı ile geçen dönem grup başkanvekilliğinden alınınca açıkta kalan MHP’li Yusuf Halaçoğlu da bulunuyor. AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı’ndan ayrıldıktan sonra yerleştiği milletvekili odasını, yine çekti. 

TBMM'DEKİ ÖNCEKİ DÖNEM SORUNU İLE YAPTIĞIMIZ ÖZEL HABERİ OKUMAK İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ. 

Yazar: Haberci
dursun cicek odası tbmm oda kura çekimi tbmm odaları yetersiz yeni hizmet binası eski meclis başkanları odası
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş