Betboo yeni giriş

Davutoğlu Kayseri'ye OSB sözü verdi, Başkan Çelik kolları sıvadı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayseri'ye OSB kurulabilmesi için gereken destek sözünü verdi. Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 3 ayrı OSB kurulabilmesi için kolları sıvadı. İşte kurulacak sanayi sitelerinin isimleri ve yerleri. Kayseri 1 milyar TL gelir getirecek o proje.

Davutoğlu Kayseri'ye OSB sözü verdi, Başkan Çelik kolları sıvadı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, üç ayrı organize sanayi kurulması için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Başkan Çelik, Et ve Et Ürünleri İhtisas OSB, Güneş Enerji İhtisas OSB ve Havacılık Kümelenmesi ve Savunma Sanayi OSB'si için Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan destek sözü aldıklarını söyledi.

1 MİLYAR TL EK GELİR
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik kurmak istedikleri organize sanayi bölgeleriyle ilgili çıktığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Kayseri'ye ciddi bir istihdam ve ekonomik canlılık getirecek olan üç ayrı organize sanayi projeleri olduğunu ifade eden Başkan Çelik, "Birinci projemiz Et ve Et Ürünleri İhtisas OSB'si. Kayseri, et ve et ürünlerinde önemli bir merkez. Çok sayıda küçük ve orta ölçekli besici var. Ankara yolundaki Beydeğirmeni bölgesinde 5 milyon m².lik bir yer bulunuyor. Kayseri'deki tüm besicileri oraya taşımayı düşünüyoruz. Karpuzatan'daki sucuk pastırma imalathanelerini de belli bir takvim içinde oraya taşıyacağız. Hesaplarımıza göre Beydeğirmeni bölgesinde 1 milyon baş hayvan üretebiliriz. Bu da Kayseri'ye her yıl 1 milyar TL kaynak girmesi anlamına geliyor. Bu nedenle tarım ve hayvancılığa özel önem veriyoruz" dedi.

GÜNEŞ ENERJİSİ İHTİSAS OSB
İkinci projelerinin güneş enerjisi ile ilgili olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, Güneş Enerjisi İhtisas OSB'si kurmak için çalışmalar yaptıklarını ve 6,5-7 milyon metrekare alanda kurulacak olan OSB için 3-4 ayrı bölgede yer arayışlarının sürdüğünü söyledi.

HAVA İKMAL OSB'Sİ
Üçüncü projelerini ise Hava İkmal'i taşıyacakları Havaalanının üstündeki 5 milyon metrekarelik arazide gerçekleştireceklerini dile getiren Başkan Çelik, "Burada Havacılık Kümelenmesi ve Savunma Sanayi kurulmasına yönelik çalışmalarımız var" diye konuştu.

Her üç organize sanayi projesiyle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan destek sözü aldıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Sayın Başbakanımız seçimlerden önce Kayseri'ye geldiğinde belediyemizi de ziyaret etmişti. Başbakanımıza içinde OSB'lerin de bulunduğu projelerimizle ile bir sunum yaparak destek istedim. Sayın Başbakanımız da projelerimize çok olumlu bakarak destek sözü verdi. Kayseri'nin gelecek yıllarına damga vuracak bu projeleri hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.

Yazar: Haberci
kayseri osb kayseri kurulacak osbler et ve et ürünleri osb güneş enerjisi ihtisas osb hava ikmal osb
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş